300% До $/€600 + 100 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Кралска програма заснована врз ВИП-точки за високи ролки
 • Повеќејазично онлајн казино, 40+ јазици
 • 5 различни бонуси и промоции
100% до $/€500
Се применуваат правила
18+, само нови играчи, се применуваат T&C
 • Најдоброто казино за високи ролки
 • Висока граница на коцкање
 • Гигантски 15% кешбек и промоции
100% До $/€4000
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • 5000+ слотови, игри со антички Египет, игри во живо, игри на маса, игри со џекпот
 • Депозитни бонуси: 1-ви, 2-ри, 3-ти, секој ден, викенд, роденден, петок бесплатни вртења
 • Многу начини на депозит и повлекување, брзи исплати
100% До 0.1 BTC 10 ETH/ 10 BCH/ 25 LTC/ 2,500.000 DOGE/ 9000 USDT
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Пријателски расположен за криптовалути
 • 3000+ слотови, дилери во живо, слотови за џекпот
 • Тони бонуси
125% До $/€100 + 25 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Рај за високи ролки
 • 3 бонуси и враќање на готовина до 11%
 • 2000+ слотови, дилери во живо, џекпот игри
100% До $/€100 + 25% Cashback
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Сите игри и слотови во живо на услугите
 • Силна ВИП програма за високи ролки
 • Брзи исплати

Најдобар покер водич и стратегии

Kingdom Casino

На крајот на краиштата, покерот е најпопуларната игра со карти во повеќето казина. Иако е меѓу најновите измислени игри, сепак има огромно присуство на светската сцена.

Ако сте сериозни да ја направите голема во покер-арената, тогаш ќе мора да студирате многу пред да седнете да играте.

Во спротивно, вашите конкуренти ќе го избришат подот благодарение на вашите неинформирани потези. За среќа, со ова момче, ќе бидете повеќе од подготвени за сè што ќе наидете. На тој начин, вие ќе бидете тој што ќе оди дома со наградата на крајот од денот. Со други зборови, ќе станете следниот актуелен шампион.

Пред да започнете

 • Дознајте ги основите: Секој мора да започне некаде. Во повеќето случаи, подобро е да ги научите основите пред да се обидете и да ги проширите овие концепти. Во спротивно, ќе ви биде многу потешко да продолжите во чекор, без да изгубите трага по мислите.
 • Разберете ја толеранцијата на ризик: Ветеранските играчи на покер знаат дека кога изведувате претстава, прифаќате одредено ниво на ризик. Не секоја претстава треба да биде многу ризична. Сепак, без ризик, никогаш нема да го направите голем. Така, вистинската професионалност е во рамките на оние што умерат толерантен пристап.
 • Влезете со соодветни очекувања: Се разбира, лесно е да се создаде голема слика за тоа како ќе победите откако ќе седнете на маса за прв пат. И покрај примамливата природа на овие соништа, подобро е да поставите пореални очекувања. Во спротивно, можеби ќе бидете изневерени многу повеќе отколку што би сакале да бидете.

Што е покер?

За почеток, ќе треба да разјасниме што подразбираме под зборот покер. Бидејќи е толку популарна низ целиот свет, има околу милион различни варијанти на играта со карти. Речиси сите имаат одредени заеднички карактеристики. Сепак, кога ќе седнете на маса, дури и мала разлика може да биде промена на играта. Така, да знаете која варијанта се игра на вашата маса е клучно знаење.

Неколку различни стилови на игра со карти

Со текот на годините, се воведоа се повеќе и повеќе форми на игра. Денес, убедливо, најпопуларен би требало да биде Тексас холдем. Иако не бил измислен во Тексас, тоа сигурно го зацементирало неговото наследство во таа држава. Од кога беа воведени светски познатите покер турнири, ништо не беше исто.

Обично се игра во казина:
Во денешно време, луѓето одат во нивното локално казино за да играат брза рака поголемиот дел од времето. Покрај тоа, кога играте на Интернет, многу е потешко да ги лажирате своите противници. Иако, играњето преку Интернет успева да биде многу попогодно за повеќето луѓе

Нормално вклучува поставување на облог:
Како и со другите казино или онлајн казино игри со карти, ќе го поставите тоа ако одлучите да се придружите. Правилата ќе варираат во зависност од тоа која варијанта на играта се користи. Поголемиот дел од времето, барем еден од играчите е принуден да вложи облог на почетокот на секоја рунда. Во некои случаи, повеќе од еден играч мора да игра таков облог. Најдобро би било ако разјасните со дилерот пред да седнете за тоа кои правила се почитуваат.

Историја на покер

И покрај тоа што е меѓу најпознатите игри со карти, не секој ја знае историјата на покерот во најголема мера. Се чини како луѓето да се воодушевени од модерниот концепт на играта. Како и да е, за нас има исто толку магија во рамките на временските ризништа што ги остави историјата на играта.

Развиен во почетокот на 19 век:
Точното потекло на играта не е точно познато. Сепак, до почетокот на 19 век, се играше низ широки делови на американскиот континент. Од тоа време, популарноста само продолжува да се зголемува со секоја измината година.

Како да играте покер?

Се разбира, би можеле бесконечно да ткаеме дискурс за филозофијата на играта. Меѓутоа, ако тргневме по таков пат, тогаш како би научиле како да ја играте играта? Така, ќе добиеме право во суштината на работата. Подолу, ќе најдете скратен водич за играта. Како што претходно рековме, постојат повеќе варијанти на покер. Така, ќе треба да ги користите следниве правила како обична скица. Во некои случаи, овие правила може да не важат за предметната игра. Сепак, тие треба да послужат како одличен општ вовед.

Правила на игра

 • Дилерот се справува со картичките на секое вртење: За сите игри во казино, дилерот ќе има контрола над картичките во текот на секој круг. Ако случајно ја играте играта дома, тогаш луѓето имаат тенденција да ротираат кој игра во дилер по секое вртење. Така, во зависност од тоа каде играте, овој чекор може да изгледа малку поинаку. Без оглед, остатокот треба да биде скоро идентичен.
 • Редоследот на обложување ротира во текот на целата игра: Најчесто, само неколку луѓе мора да ставаат облози во секоја рунда. Луѓето кои мора да стават облози ќе се разликуваат по секоја комплетна рака. Во повеќето игри, едно од луѓето мора да постави поголем кревет од другиот.
 • Картите се делат во насока на стрелките на часовникот: После тоа поставување, картичките ќе им бидат поделени на секој играч. Вообичаено, картите ќе им бидат предадени на играчите едно по едно, додека се свртени надолу. Откако секој играч ќе добие картичка, дилерот ќе им даде втора за да оди заедно со неа.
 • Некои играчи се принудени да обложуваат: Откако ќе им бидат поделени сите карти, луѓето добиваат можност да ги стават своите обложувалници. Понекогаш, ќе бидете принудени да ставите облог. Ако одлучите дека не би сакале да поставите, ќе мора да бидете полни со раката. Така, елиминирајќи ве од тој круг на игра.
 • Во следната рунда, повеќе карти ќе бидат поставени на масата: Картите ќе бидат поставени во центарот на табелата откако сите ќе добијат своја рака. Овие карти одредуваат колку ќе биде вредна вашата рака на крајот. Откако ќе се стават облози, дополнителни картички се ставаат и на масата.
 • Во овој момент, луѓето можат да постават дополнителни кревети или да се преклопат: Можете да одлучите дали сакате да продолжите со рака. Ако верувате дека има голема шанса да можете да победите, тогаш можете дури и да ја зголемите големината на вашиот облог. Така, принудувајќи ги другите играчи да одговараат на вашиот облог или да им паднат во рака. Во секој случај, ќе ја елиминирате конкуренцијата или ќе го зголемите парите на добивки.
 • Се случува уште една рунда размена на картички: Конечно, последните картички ќе бидат ставени на масата за да можат сите да ги видат. Во зависност од варијантата, може да добиете последна можност за обложување. Сепак, во сите случаи, ќе ги ставите рацете на масата и ќе ги споредувате со другите играчи.
 • Конечно, играчите ги покажуваат своите карти и се утврдува победникот:
  Во зависност од картите во вашата рака, ќе заработите одреден број поени според оние што се веќе на масата. Ако успеете да ги надминете своите противници, тогаш ќе ја соберете целата награда на средина. Меѓутоа, ако се врзете со противникот, ќе мора да го поделите џекпотот.

Кои се графиконите за стратегија за покер?

Можеби изгледа како покерот да е релативно комплицирана игра. Со сигурност, има повеќе од само мала стратегија. Експертските играчи имаат тенденција да поминуваат години во усовршување на својот занает сè додека не бидат подготвени да влезат во добрите страни. Како и да е, многу од истите стратегии можат да се користат од неискусни корисници, без многу напор. Користејќи еден од следниве графикони за стратегија, ќе ги елиминирате претпоставките од вашата игра. На тој начин, можете да остварите секој повик со целосна доверба. Плус, има тенденција да ги дезориентира и вашите противници. Покажувајќи им таква компетентност, ќе издвоите доминантна аура во областа.

Победнички раце:
Прво, оваа табела е релативно јасна. Едноставно наведува каква вредност може да има секоја рака во сите случаи. На тој начин, можете брзо да одредите колку е веројатно да ја добиете раката врз основа на картите и да играте. Всушност, ќе го минимизирате времето потребно за да донесете одлука. Во спротивно, ќе мора да седите таму и да размислувате за секој потег бесконечно.

Врвни почетни раце:
Ова е уште една едноставна табела која има тенденција да биде популарна кај почетниците. Со еден од нив, можете брзо да одредите колку е моќна вашата почетна позиција на почетокот на вашиот ред. Ако забележите дека работите не изгледаат добро, тогаш може да ги вината вашите картички пред да вложите премногу. Во спротивно, лесно е да се остане многу подолго отколку што требаше.

Коефициенти на добитни листи:
Конечно, ова ќе биде најкомплицираната табела за почетници за учење. Бидејќи има толку многу информации за тоа, ќе се обидеме само со резиме. Гледајќи ја табелата, ќе видите колкава е процентуалната шанса да се појави секоја пермутација за време на играта. Кога ќе видите нешто аномално, можете да ја користите табелата за да утврдите кој би бил правилниот тек на постапување за тие околности. Така, ако темелно го научите, тоа е меѓу најкорисните алатки достапни за покер играчите.

Водич за покер за почетници

Играњето покер не е толку тешко како што повеќето луѓе би требало да веруваат. Всушност, не треба долго за почетник да ги совлада основите. После тоа, тие можат да почнат да се фокусираат на неколку посложени теми за да ги подобрат своите стратегии. Негувајќи интензивна посветеност на занаетот, ќе излезете победници почесто отколку не. Да кажам поинаку, вие би можеле да бидете крал на масата сè додека ја ставите работата.

Блефовите се вашиот најмоќен ресурс:
Можеби, најнеразбраниот концепт во покерот би бил блефот. Иако повеќето имаат тенденција да го гледаат тоа како знак на почетник, тоа е далеку покорисно отколку што сфаќаат. Со ефикасен блеф, можете да ја трансформирате загубената рака во победничка игра веднаш. Се разбира, бидејќи е толку нијансирана техника, не е нешто што повеќето луѓе го совладуваат преку ноќ.

Може да добиете рака иако картите ќе изгубеа:
Да речеме дека поставивте прилично голем облог на масата. Сепак, по стадото, се чини дека шансите се свртија против вас. Што би направил професионален играч ако се најде во такви околности? Па, од наша перспектива, решението изгледа прилично очигледно. Наместо да ги изгубите облозите што веќе сте ги поставиле, обидете се да го исфрлите вашиот противник, така што тој ќе го загуби натпреварот. Ако е успешен, ќе ги добиете раката и џекпотот. Плус, сето ова можете да го направите без да имате пар карти што би победиле.

Да знаете кога да преклопите е подеднакво значајно:
Понекогаш, обидот да се држите во играта е губитничка стратегија од друга страна. И покрај тоа што многу професионалци блефираат на патот до победата, тие исто така успеаја да склопат скоро исто толку раце пред да стават облог. Тоа е рамнотежата помеѓу агресијата и одбраната што вистински ја дефинира маестралната игра.

На крајот на краиштата, покерот е натпревар на волја:
Бидејќи ќе играте против други човечки противници, тоа има тенденција да прерасне во натпревар на волја до крајот на истата. Сè додека одржувате маестрална контрола врз вашиот ум, многу веројатно ќе се појавите од ангажманот како шампион. Ако ви звучи привлечно, тогаш ве охрабруваме да ја култивирате вашата ментална моќ што е можно поскоро. Колку што сте посветени на играта, ќе имате корист од зголемената ментална острина.

Стратегии за обложување на покер

Стратешко поставување на вашите облози може да ги промени шансите да излезете како победници. Да претпоставиме дека сте имале тешка ноќ во целина. Во овој момент, луѓето имаат два патишта свртени кон нив.

Конзервативни стратегии за одржување присуство во играта:
Од една страна, може да се обидете да останете во играта што е можно подолго. Обично, ќе се обидете да ја ограничите големината на обложувалниците што ги ставате. Плус, ќе избегнете поставување облози секогаш кога е можно. На тој начин, можете да играте многу подолго, без да мора да се изложувате на скоро исто толку ризик. Со овој вид стратегија, покерот брзо станува игра на мамка.

Агресивни обложувалници поставени во вистински момент за да обезбедат победа:
Сега, од друга страна, може да земете пристап што е токму спротивното. Наместо да се обидувате да застанете на време, ќе барате крв на почетокот на секој свиок. Со поставување на големи облози на масата, ќе ги принудите вашите противници да направат одлучни потези. Сè додека рацете одат во ваша корист, можете да ги елиминирате сите други со неверојатна брзина.

Балансирани пристапи за кои е потребна малку повеќе нијанса:
Се разбира, вистинските мајстори на уметноста разбираат дека оваа игра има повеќе од ваквите црно-бели разлики. Всушност, најуспешните играчи на покер се менуваат меѓу претходните две стратегии. Во одредени околности, тие ќе бидат агресивни како и секој друг. Меѓутоа, кога е вистинското време, тие се префрлаат на стратегија за конзервативна акција. Така, тие ја користат својата предност кога е моќна. Потоа, тие ја минимизираат нивната изложеност на ризик откако ќе се сврти плимата и осеката.

Како да се победи на покер?

Да се ​​победи во покер е многу полесно отколку со многу други игри во казиното. Бидејќи повеќето игри во казино се потпираат на случајноста, малку што можете да направите за да ги подобрите вашите шанси. Со покер, од друга страна, работите се многу поинакви. Со учење на ефективни стратегии, ќе ја зголемите вашата можност на масата. Така, ќе биде многу поверојатно да заминете како победник откако сè ќе се каже и стори.

Надминување над вашите противници:
Од наша гледна точка, да останете во играта подолго од вашите противници е најосновната цел кога играте покер. Кој и да остане да стои, на крајот, ќе биде оној што ќе се бори за наградата. Затоа, би можеле да станете крајниот победник без да освоите многу раце. Ако успеете да извојувате решителни победи, сепак ќе ги принудите вашите противници да ја признаат титулата.

Внимавајте на наградата:
Како и со другите специјалитети, фокусот е меѓу најважните карактеристики што треба да ги развиете ако се стремите кон величина. Останувајќи фокусирани на задачата што ја имате, ќе ги елиминирате грешките што би се појавиле на друг начин. Во повеќето случаи, не е дека луѓето не успеваат да препознаат можност. Всушност, едноставно, тие не го видоа тоа кога беше очигледно. Лесно е да се превиди случајноста кога сте расеани. Така, одржувањето на чист ум ќе биде титанска сила кога играта е во игра.

Овозможување емоционални моменти да поминат без да влијаат на вашите одлуки:
Откако ќе ја добиете вашата прва голема рака, ќе почувствувате наплив на возбуда толку моќна што може да биде огромна. Во многу случаи, почетниците ќе им дозволат на овие чувства да доминираат во нивните сетила. Потоа, тие почнуваат да прават невнимателни грешки што ги присилуваат во дефанзива. Преплавени од емоции, овие почетници почнуваат да се вртат во циклус на саморазбирање.

Управувајќи се со вашите емоции, ќе избегнете да бидете жртва на истата судбина како и оние од примерот погоре.

Разбирање кои се влоговите на играта во моментот:
На крајот, покерот навистина се врти околу статистичките веројатности. Со паметење кои се шансите на секоја рака, ќе бидете вооружени со највредното можно знаење. Бидејќи ќе ги разберете влоговите на секоја претстава, ништо нема да се лизне покрај вас меѓу облак од конфузија. Наместо тоа, ќе организирате ефикасен прекршок против вашите противници додека размислуваат за следното.

Совети и трикови за покер

Пред да заминеме, би сакале да ве оставиме со неколку совети. Со нив, ќе добиете пристап до посакуваниот пантеон на информации.

На крајот на краиштата, од наша перспектива, овие се работи што имаат тенденција да ги одделат почетниците од оние кои се навистина талентирани. Најчесто, не е дека не можете да бидете талентирани како професионалци.

Едноставно, професионалците имаат многу подлабоко разбирање на темата. Бидејќи негувањето разбирање не е процес преку ноќ, најдобро е да започнете што е можно побрзо. Во спротивно, ќе заглавите обидувајќи се да стигнете дури и додека другите се искачуваат на следното ниво.

Запознајте се со текот на играта:
Прво и најважно, блискоста е нешто што секој може да го цени кога е во нештата. Во тие моменти емоциите имаат тенденција да станат најмоќни. Чувството на блискост може да разоружа инаку Незгодна ситуација. Потоа, ќе откриете дека навигацијата кон помирни води не е таков предизвик. Кога сте оној кој стои смирен среде невремето, ви се дава моќна форма на контрола над масите што ве опкружуваат. Со таа моќ, ќе можете понатаму да развивате контрола над следната техника.

Научете како психолошки да влијаете на вашите противници:
Да претпоставиме дека во овој момент сте седеле на маса неколку часа. Сега, почнувате да се прашувате како ќе завршат работите. Од една страна, се чини дека и вие и вашиот противник сте на крајот од вашите јажиња. Сепак, не чини дека наскоро ќе отстапи. Што би направиле ако се најдете во тие чевли? За нас, најочигледен начин на дејствување би било да му влеземе во главата на нашиот противник. На тој начин, можеме да започнеме да ги расекуваме нивните постапки за понатамошно разоружување. На крајот на краиштата, ако можеме да ги психираме, би можеле да ги натераме да направат грешка. Потоа, одењето со џекпот би било тривијално.

Подобрете ја вашата дисциплина, така што никогаш нема да направите грешки:
Конечно, предлагаме да се спроведува дисциплина во сите области на животот. Како да направите една работа ќе биде како да направите нешто на крајот. Byивеејќи со дисциплина, играњето со дисциплина ќе стане втора природа.