300% До $/€600 + 100 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Кралска програма заснована врз ВИП-точки за високи ролки
 • Повеќејазично онлајн казино, 40+ јазици
 • 5 различни бонуси и промоции
100% До $/€4000
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • 5000+ слотови, игри со антички Египет, игри во живо, игри на маса, игри со џекпот
 • Депозитни бонуси: 1-ви, 2-ри, 3-ти, секој ден, викенд, роденден, петок бесплатни вртења
 • Многу начини на депозит и повлекување, брзи исплати
125% До $/€100 + 25 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Рај за високи ролки
 • 3 бонуси и враќање на готовина до 11%
 • 2000+ слотови, дилери во живо, џекпот игри
100% до $/€500
Се применуваат правила
18+, само нови играчи, се применуваат T&C
 • Најдоброто казино за високи ролки
 • Висока граница на коцкање
 • Гигантски 15% кешбек и промоции
100% До 0.1 BTC 10 ETH/ 10 BCH/ 25 LTC/ 2,500.000 DOGE/ 9000 USDT
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Пријателски расположен за криптовалути
 • 3000+ слотови, дилери во живо, слотови за џекпот
 • Тони бонуси
100% До $/€100 + 25% Cashback
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Сите игри и слотови во живо на услугите
 • Силна ВИП програма за високи ролки
 • Брзи исплати

Најдобар водич и стратегии на Сиц Бо

Kingdom Casino

Ако не сте чуле за оваа одредена игра, тогаш можете да се придружите на голем број луѓе кои само што почнуваат да ги забележуваат. Сè додека сте свесни за дефицит на знаење, тоа е нешто што лесно можете да го промените. До крајот на овој водич, ќе бидете целосно информирани за природата на оваа активност. На тој начин, кога ќе го видите следно, ќе бидете подготвени да учествувате во акцијата.

Нееднаква игра на среќа:
Централно, ова е игра на среќа што не се грижи за еднаквоста. Бидејќи шансите не се еднакви, можно е да се искористи нестабилноста во ваша корист. Од таа причина, многу играчи станаа заинтригирани од изгледите што се чини дека ги нуди.

Играње со стратегии што можат да ви помогнат почесто да победувате:
Користејќи стратешки пристап, ќе ја зголемите веројатноста да заминете со профит. Во голема мера, повеќето луѓе не доаѓаат во казиното да ги изгубат кошулите. Всушност, претходно искуство, се чини дека повеќето луѓе би сакале да го исчистат подот со куќата. Во некои прилики, со ваква игра, тоа е реална можност.

Од самиот почеток, подготвени сме да помогнеме:
Кога ги прегледувате работите преку Интернет, важно е да ги потврдите вашите извори. Бидејќи има толку многу контрадикторни извештаи, тешко е да пливате низ нив без сомнежи кои го мачат вашиот ум. Се разбира, кај нас, имате репутација за која требаше да се изградиме со години. Затоа, ние секогаш ќе ви ги обезбедиме најсигурните можни информации. На тој начин, имате каде да верувате кога треба да научите за коцкањето.

Денес, повеќе луѓе од кога било ја играат оваа игра:
Што се однесува до оваа игра, таа денес е попопуларна од кога било досега. Општо земено, повеќето се согласуваат дека тоа е резултат на зголемување на пристапноста. Благодарение на распространетата распространетост на пристапот до Интернет, има многу нови начини на игра на луѓето. Со толку многу начини да се вклучите во забавата, не е ни чудо зошто толку голем број на дојденци ги преплавуваат портите.

Што е Сиц Бо?

Во овој момент, треба да претпоставиме дека сакате да знаете за што се работи оваа игра. Секако, едно е да го препознаете неговото име од тоа една вечер во казино пред неколку години. Сепак, сосема друга работа е да се разбере како се игра играта. Бидејќи, штом го разберете тоа, ќе бидете подготвени да седнете на маса веднаш штом ќе се покаже можноста.

Потекнува од античка Кина:
Иако неговото точно потекло е оспорено, се чини дека консензусот укажува на тоа дека Кина била местото каде што за прв пат била откриена. Во тие антички земји, луѓето почнаа да играат игра на среќа во која беа вклучени три коцки. Со текот на времето, таа игра еволуираше во модерна верзија, која продолжуваме да ја играме до ден-денес.

Играше со три коцки:
Со три коцки на теренот, има дури и повеќе можности отколку што би имало со повеќе познати игри како што се игра на зарове. Во тој случај, треба да ги ставите вашите облози за резултатот од само две коцки. Во оваа прилика, ќе додадете уште една во мешавината. Затоа, бројот на можности се зголемува експоненцијално, благодарение на неочекуваното додавање.

Играа неколку различни варијанти низ целиот свет:
Сепак, важно е да се признае дека постојат неколку различни варијации на оваа игра. Општо земено, истата верзија се користи во сите американски казина или онлајн казина . Сепак, не е невидено луѓето да наидат на неколку поегзотични варијанти додека патуваат во странство. Ако можете да се сметате меѓу таа толпа, би сакале да ве пофалиме. Не само што сте запознаени со неверојатна игра како оваа, туку сте и добро патувани.

Буквалниот превод на името значи „Скапоцени коцки“:
Очигледно, името на оваа игра е англицизација на нејзиното кинеско име. Во неговиот оригинален јазик, тоа би се значело зборовите скапоцени коцки буквално. Се чини дека е прилично соодветно име ако треба да не прашате.

Како да се игра Сиц Бо?

Дали некогаш сте имале шанса да играте игра на зарове додека сте во казино во минатото? Ако е така, ќе откриете дека оваа игра е зачудувачки слична. Во најголем дел, луѓето се чини дека наоѓаат додаток на дополнителна умре за да додадат малку зачин на вкусот. Во повеќето прилики, ќе бидете тешко притискани да опишете колку е различна оваа игра од грчевите, без да се осврнувате на матрицата. Подолу, го опишавме општиот тек како игра играта. Запознавајќи се со следново, нема да се најдете во чудни води. Откако ќе бидете подготвени да се обложите, можете едноставно да скокнете внатре без никаква вознемиреност.

За да поставите облог, ќе ги ставите чиповите на соодветниот дел од табелата:
Слично на игра на зарове, кога ќе го ставите вашиот облог, вие назначувате што ќе играте ставајќи го на одреден дел од масата. Во зависност од тоа каде седат чиповите, ќе се обложувате на специфичен исход од матрицата. Откако дилерот ќе ги пушти, ќе бидете наградени ако правилно го остваривте повикот.

После тоа, ќе видите како дилерот подигнува мал граден кош што содржи коцка:
Под претпоставка дека ќе го направите облогот на време, ќе ве чека ролеркостер откако ќе го видите дилерот како ги чува коцките. Во тој момент, време е да започне акцијата.

Потоа, тие ќе ги затворат градите додека ги тресат:
Откако ќе ги содржи коцките, дилерот ќе започне силно да го тресе контејнерот. Овој процес продолжува неколку моменти додека не истече доволно време. Во тој момент, тој ќе ја открие неговата содржина на табелата.

Штом помина доволно време, дилерот ја отвора кутијата за да открие матрица:
Откако ќе ги тресете коцките доволно долго време, секој што е на маса ќе добие шанса да ги види. Запомнете, важно е да не брзате со продавачот. Ако го сторите тоа, тие може да се навредат за таквото однесување. Сепак, во повеќето наши искуства, дилерите имаат тенденција да бидат прилично брзи во својата работа.

Не заборавајте да го ставите вашиот облог во соодветно време:
Се разбира, нивната брзина може да работи и против вас ако случајно ставите облог. Во тој случај, можеби нема да ги ставите чиповите на масата доволно брзо за да можат да се квалификуваат во таа рунда. За жал, ако ви се случи ова, тогаш не можете многу да направите освен да чекате. Освен тоа, кој подобар начин би можел да биде да се научи за важноста на поставување на вашите облози во временската рамка од ова?

Исто така, осигурете се дека сите обложувалници се во рамките на минималните и максималните граници на табелата:
Повторно, би сакале да потенцираме колку е важно да ги ставите вашите облози на време. Во некои области, дилерите нема да прифаќаат lyубезно кон ненавремени обложувалници. Ако случајно ги поставите на масата по временската рамка, не е невидено да побараат од масата да се испразни.

Кои се табелите за стратегија на Sic Bo?

Поголемиот дел од времето, почетниците мора да одат без трага. На пример, да претпоставиме дека никогаш не сте играле круг од оваа игра. Како ќе знаете кои ќе бидат шансите за секое обложување ако се случи тоа? За нас, се чини прилично очигледно дека ова е неиздржана ситуација. Од таа причина, секогаш им препорачуваме на почетниците да испечатат неколку стратешки графикони што треба да ги земат заедно додека патуваат во казиното.

Различни обложувалници имаат различни коефициенти:
Пред сè, шансите за секој исход се меѓу најважните концепти што можете да ги запаметите. Бидејќи овие ја одредуваат големината на секоја исплата, тие информации ќе сакате да ги користите пред секој круг. Во спротивно, тешко дека ќе знаете колку да очекувате ако случајно остварите добар повик.

Можностите за исплата ќе варираат во зависност од коефициентот на облогот за кој станува збор:
Учејќи за можностите за секоја претстава, ќе бидете опремени со витални информации додека размислувате за иднината на играта. Во споредба со другите игри, ќе имате повеќе да анализирате пред да започне секоја рунда. Бидејќи има три коцки, може да изгледа како да е многу покомплицирано од другите игри во казиното. Како и да е, додека ја развивате својата експертиза, ќе ја цените додадената сложеност.

Испратете ги вашите добивки за уште поголеми награди:
Да претпоставиме дека првите неколку игра на играта одат во ваша корист. После тоа, требаше да соберете мал куп парички. Со овие, мора да ја искористите нивната вредност за да ве поттикне над остатокот од толпата. Користејќи ги вашите претходни добивки, големината на вашите облози може да продолжи да расте како што напредува играта. На крајот на краиштата, со ефикасно управување со секоја претстава, големината на вашиот скриец ќе започне да расте експоненцијално.

Спречете превирања со спроведување на употреба на стратешки жива ограда:
Во одреден момент, ќе треба да размислите како би одговориле секогаш кога работите ќе започнат да се вртат против вас. Кога станува збор за казиното, секој има свој ден во светлината. Без оглед, истото може да се каже и за спротивното искуство. Ако сакате да ги заштитите вашите добивки, тогаш ќе мора да научите како да ставате стратешки облози како хеџ против загубите.

Упатство за почетници на Си Бо за почетници

Како и со повеќето други игри, кога првпат ќе започнете да ја играте оваа, ќе се чувствувате како да имате многу да научите. Секако, има неколку дополнителни слоеви на сложеност во споредба со другите игри на среќа. Сепак, со мала инвестиција во времето, ќе го совладате целиот каталог на концепти. До крајот на тој процес, ќе ви биде лесно да го фрлите на маса.

Ако сакате најголеми коефициенти за победа, ќе сакате да изберете еден од најверојатно обложувалниците:
Запомнете, за секое обложување што ќе го направите, шансите за коцкање на коцките на таа игра ќе зависат од спецификите. Во најголем дел, колку е поголема исплатата за одреден облог, толку е помала веројатноста коцките да ги покажат тие лица. Затоа, ако сакате да ги зголемите шансите за ставање успешен облог, ќе мора да изберете облози со помали исплати.

Типично, играчите ќе стават облог на големо место ако не се чувствуваат особено среќни:
Пред сè, има место на масата, наречено големо. На ова место, можете да ги поставите вашите чипови за да обезбедите одредено ниво на заштита. Во повеќето прилики, ќе имате скоро 50% удар да остварите вистински повик со поставување чипови таму. Сепак, бидејќи постои голема веројатност за успех, исплатата не е толку голема како што би се случило доколку тој успешно остварел друг повик.

Друга опција ќе биде да ги ставите чиповите на малото место:
Од друга страна, некои играчи претпочитаат да ги ставаат своите обложувалници на малото место. Слично на големото место, малото место има поголеми коефициенти од повеќето други повици што можете да ги остварите. Друга сличност помеѓу овие двајца би била големината на нивните исплати. Со обајцата, можете да очекувате релативно голема шанса за успех. Сепак, и двајцата се меѓу најниско платените обложувалници што можете да ги направите во оваа игра.

Секое друго место има значително помал коефициент на појава:
Сега, ако сакате да одите големи, тогаш ќе треба да ги ставите обложувалниците на друго место. На други места на масата, ќе најдете облози што вложуваат специфични резултати од умирањето. Општо земено, сите овие места се многу помалку веројатно да се појават. Сепак, бидејќи тие се гледаат многу ретко, ако случајно се обложите на нив, исплатата може да биде прилично голема.

Стратегии за обложување на Си Бо

На крајот на краиштата, кога станува збор за коцкање, тоа има тенденција да биде прилично лично искуство. Кога и да станува збор за такви работи, ние секогаш треба да дадеме се од себе за да дадеме широко применлив совет. Во спротивно, би ризикувале да отуѓиме дел од нашата публика. Кај нас, никогаш нема да мора да се грижите за ваква разделувачка содржина. Наместо тоа, ние ја добивме стоката без целата драма.

Дали повеќе сакате да бидете амбициозни или претпазливи ?:
Бидејќи коцкањето е толку лично, ќе мора да добиете пријатно одговарање на прашања за вас. Со учење да гледате навнатре, ќе го најдете најсоодветниот метод за вработување додека седите на маса. На тој начин, до крајот на ноќта, ќе се чувствувате уште подобро отколку што се чувствувавте откако пристигнавте.

Колку ризик може да толерирате ?:
Што се однесува до игрите на среќа, толеранцијата кон ризик е меѓу најистакнатите карактеристики на професионалните коцкари. За да толерирате ризик, тоа ќе ви помогне ако се чувствувате пријатно финансиски надвор од казиното. Откако ќе развиете одредено чувство за финансиска сигурност, не боли да си играте со малиот дел од вашите средства. Сепак, би ви помогнало доколку ограничите колку пари им е дозволено да влезат во казиното. Оставајќи го остатокот од него дома, ќе спречите да се појават најлошите резултати. Со текот на времето, додека продолжувате да ја совладувате уметноста на коцкање, нивото на ризик што сметате дека е толерантно, соодветно ќе се прилагоди.

Општо, каков вид стратегии претпочитате ?:
Покрај тоа, со толку многу стратегии на располагање, има повеќе од доволно за избор за секого. Да претпоставиме дека се сметате себеси за повеќе агресивен коцкар. Ако се случеше тоа, тогаш најдобро би било да пронајдете соодветна стратегија за тој тип на личност. Од друга страна, ако случајно сте биле повнимателен коцкар, тогаш би било подобро да лоцирате поизмерен пристап. Така, откривањето на соодветна стратегија навистина зависи од личноста на коцкарот за кој станува збор, многу повеќе отколку што повеќето од нас се подготвени да признаат.

Како да победиме на Сиц Бо?

Сите натпревари мора да имаат победник откако ќе се спушти на крајот од линијата. Освен ако не сте подготвени да го признаете натпреварот, секогаш е важно да размислите само за тоа што е потребно за една личност да победи. На тој начин, кога ќе се најдете себеси среде акција, ќе можете да се потпрете на вроденото знаење што сте го стекнале во текот на целиот живот.

Искуството е важно повеќе отколку што признаваат повеќето:
Пред сè, се чини дека најважниот фактор за успех кога е во прашање коцкањето би било нивото на искуство што го поседува коцкарот. Бидејќи нивното ниво на искуство продолжува да се зголемува, квалитетот на обложувалниците што ги прават се зголемува во преписката. Така, со понатамошно развивање на сопствената експертиза, ќе се чувствувате како да е полесно правилно да донесувате одлуки.

За да се подобриме во играта, препорачуваме да вежбате со намера:
Згора на тоа, за да го зголемите времето за вежбање, од суштинско значење е вежбање со намера. Без да го ставате фокусот таму каде што му е местото, вие едноставно поминувате време додека вложувате минимален напор. Колку поконцентрирано можете да го фокусирате времето кога вежбате, толку подобро ќе бидат вашите резултати бидејќи ќе се инвестира дополнителна волја.

Се разбира, бидејќи во голема мера се потпира на случајноста, вие само некогаш ќе можете да се подобрите до таков степен:
Едноставно кажано, шансата е крајниот арбитер штом коцките се спуштат на масата. Бидејќи играта се потпира на среќа, има само толку многу што можете да направите за да ги зголемите шансите за одење со масивен џекпот на казино Од друга страна, не би ви било добро да го признаете поразот непотребно. Сè додека ги препознавате неговите ограничувања, тогаш да вложите напори за развој на таков пристап не е бесмислено.

Совети и трикови на Си Бо

Конечно, пред да заминеме, добивме неколку трикови што можеби ќе ви се допаднат. Со учење како да ги користите, можете да ги извлечете од вашиот ракав откако ќе дојде вистинскиот момент. Во тој момент, тоа нема да биде ништо друго освен интуиција која ги води вашите одлуки за цревата. Сепак, од гледна точка на куќата, ќе ја метете масата како никој друг. Ако тоа звучи привлечно, тогаш веруваме дека следните информации ќе бидат апсолутно прекрасни. Сè додека сте подготвени да доживеете нови хоризонти, тогаш оваа игра има што да ви понуди што сè уште никој не го огледал.

Запомнете, поставувањето на вашите облози пред истекот на рокот е клучно:
Кои би верувале дека најчестите грешки што ги прават почетниците ќе бидат што се однесува до оваа игра? Од наша гледна точка, одговорот се чини дека е прилично очигледен. Општо земено, играчите прават грешки во временската рамка кога им е дозволено да ставаат облози. Предолго чекајќи додека не го постават своето милениче, кога конечно ќе решат да ги постават, ги кршат правилата и актуелноста. Освен ако дилерот не се чувствува особено пријателски, во нивни права е играчите да бидат исфрлени од масата во тој момент. Сепак, не е потребно многу време да научите кога да ги поставите. Со разбирање на правилата за поставување миленичиња, ќе избегнете срам да направите таква грешка.

Не сите облози имаат еднаков коефициент на победа:
Што е најважно, кога ќе ги ставите своите обложувалници, ќе мора да ги знаете шансите за победа на тој облог. Во спротивно, би ги пласирале своите пари без да имате никакво знаење за тоа како ќе се претстават. Ако случајно се најдеме во тие чевли, тогаш не би го поминале тоа време без да сме целосно свесни за последиците. Со други зборови, би било подобро да потрошевте малку време проучувајќи ги правилата на играта.

Како што се зголемуваат шансите за победа, големината на исплатите соодветно се намалува:
За да ја зголемите вашата заработка, ќе сакате да ги ставате своите обложувалници на местата со најголеми исплати. Со други зборови, ќе мора да преземете поголем ризик отколку што инаку би било потребно.