300% До $/€600 + 100 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Кралска програма заснована врз ВИП-точки за високи ролки
 • Повеќејазично онлајн казино, 40+ јазици
 • 5 различни бонуси и промоции
100% До 0.1 BTC 10 ETH/ 10 BCH/ 25 LTC/ 2,500.000 DOGE/ 9000 USDT
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Пријателски расположен за криптовалути
 • 3000+ слотови, дилери во живо, слотови за џекпот
 • Тони бонуси
100% До $/€100 + 25% Cashback
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Сите игри и слотови во живо на услугите
 • Силна ВИП програма за високи ролки
 • Брзи исплати
100% до $/€500
Се применуваат правила
18+, само нови играчи, се применуваат T&C
 • Најдоброто казино за високи ролки
 • Висока граница на коцкање
 • Гигантски 15% кешбек и промоции
100% До $/€4000
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • 5000+ слотови, игри со антички Египет, игри во живо, игри на маса, игри со џекпот
 • Депозитни бонуси: 1-ви, 2-ри, 3-ти, секој ден, викенд, роденден, петок бесплатни вртења
 • Многу начини на депозит и повлекување, брзи исплати

Најдобар водич и стратегии за блек џек

Kingdom Casino

Како што старееме, работите што уживаат во нашето слободно време секако се чинеа дека се променија. Сепак, на крајот на денот, без оглед на спецификите, истата стара сензација.

Значи, сте слушнале неколку ваши пријатели како зборуваат за возбудлива ноќ седејќи на масата? Се чини како некој од нив дури и да си дојде дома со пристојна сума пари. Сега, почнувате да се прашувате дали Блек ackек може да биде исплатлива потрага.

Во зависност од тоа кого ќе прашате, може да добиете милион различни одговори.

Се разбира, вистинската слика е секогаш посложена отколку што некогаш може да се пренесат неколку ситни зборови на екранот. Како и да е, во следните неколку пасуси, ќе направиме сериозен обид.

Што е блек џек?

Прво и најважно, историските основи на оваа величествена игра со карти се од суштинско значење. За целосно да се цени неговиот славен раст, секогаш мора да се погледне коренот. Иако е засекогаш за нас, тоа е релативно модерен изум во големата шема на нештата.

Кратка историја на најпопуларната игра со карти со високи влогови во светот

Според најдобро наше знаење, се чини дека играта започна да се појавува во северозападна Европа. За време на ерата на просветителството, откриени се многу нови форми на забава. Отпрвин, само наликуваше на својата модерна форма. Само преку многу години конечно го доби обликот што го препознаваме денес.

Претходна од англиската игра со карти, 21:
Првите записи што ги имаме за играта се изведени од англискиот среден век. Општо, се претпоставува дека во 1700-тите, познатата игра со карти, 21, била добро позната низ населението.

Првпат се појави во својата модерна форма некаде во Франција во текот на 1760-тите:
Оттаму, играта го премина каналот и беше увезена во француското село. Како што повеќе луѓе почнаа да го играат, правилата се менуваа толку малку. Како резултат на многу години на овој процес, можеме да седнеме на маса да играме рака на Блек ackек.

Барања за вештини за да бидете одличен блек џек плеер

Сега, завршивме со историските анегдоти. Време е да се спуштиме до месингарските решетки. Ако би сакале да бидете сериозен играч, ќе ви предложиме да се фокусирате на следниве карактеристики. Со нивно развивање, ќе бидете подобро подготвени за секоја ситуација откако влоговите ќе бидат реални.

 • Трпеливост: Пред се, како и во повеќето игри на среќа, Блек ackек е игра на волја. За оние кои го надминуваат стресот, многу поверојатно е да се шетаат на крајот на ноќта со златни џебови.
 • Аналитичко размислување: Може да играте симулирани раце на вашиот компјутер вечно. Како и да е, откако ќе седнете во во живо онлајн казино , ќе ги заборавите повеќето од она што сте го научиле. Затоа, размислувањето во лет е суштински квалитет на маестралниот играч.
 • helpе ви помогне ако сте добри со броевите: Покрај тоа, математиката е корисна и многу други места во текот на животот исто така. Со учење подобри математички вештини, ќе профитирате на масата и во многу други области.

Како да играте блек џек?

Во овој момент, се сомневаме дека веројатно умирате за да научите како да ја играте играта. Барем, ќе бевме откако ќе слушневме што ви кажавме досега. Така, решивме дека е време да попуштиме. Сепак, пред да ги разгледаме основните работи, би сакале да ви издадеме нота на претпазливост. Само од сочувство.

Пред да започнете:

 • Подгответе се за можноста за загуба: Дури и најдобрите играчи можат да поминат лоша ноќ. Ако никогаш порано не сте се коцкале, тогаш не влегувајте во казиното со повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите. Во спротивно, барате лошо време што не мора да се случи.
 • Никогаш не претпоставувајте дека е готово сè додека не се играат сите карти: Едноставно кажано, да се измислите себе си секогаш ќе бидат најголемите непријатели против вас. Кога шансите изгледаат како да се натрупани против вас, тогаш мора да ја одржувате дисциплината и да се фокусирате низ бучавата. Ако е успешна, ќе излезете како победници откако конечно ќе се смири прашината.

Основи на блек џек

За почеток, ќе ги прегледаме најосновните аспекти на оваа игра. Со нивно учење, информациите подолу во упатството ќе ви бидат многу полесно да ги разберете. Дури и ако сте го слушнале ова порано, брзото освежување е одлично ако сериозно размислувате да играте најдобро.

Значајни поими и важни концепти

 • Палубата: Ова ќе биде името на масивниот оџак што го користеше дилерот кога прво ќе ја стават раката на масата. Во повеќето казина или онлајн казина , палубата е составена од шест нормални 52 палуби со карти.
 • Примарна цел: Во оваа игра, постојат два начина да победите, генерално кажано. Поголемиот дел од времето, ќе сакате да се стремите кон конечна номинална вредност од 21 во вашата рака. Ако можете точно да го погодите, ќе добиете 1,5 пати поголема од износот на вашиот облог. Ако слетате под 21 година, не губите автоматски. Да претпоставиме дека дилерот ја завршува играта со резултат над 21. Во тој случај, тогаш би победиле по дифолт. Се разбира, кога вашата рака ќе постигне резултат над 21, тогаш губите и автоматски.
 • Вредности на картичката: Понекогаш, правилата варираат од место до место. Сепак, генерално, можете да се потпрете на следните вредности за да останете доследни. Со картичките од 2-10, можете едноставно да ја користите нивната номинална вредност. Во повеќето случаи, за сите авторски права, можете да им доделите вредност од 10.
 • Кај асот, правилата варираат во зависност од воспоставувањето: Понекогаш, тие се сметаат како 11. Во други прилики, луѓето ќе ги сметаат како 1. Постојат дури и некои табели што ви овозможуваат да ги играте Асовите „диво“. ” Така, давајќи ви можност да одлучите која од двете опции би ја претпочитале за вашата рака.

Што е потребно за постојано победа?

Како и секогаш, куќата има предност во повеќето околности. Затоа, во просек, можете да очекувате играчите да заминат со помалку отколку што дошле на почетокот на ноќта. Како и да е, има некои што седнуваат на масата со необичен врат да си одат со профит. За оние луѓе, што е тоа што прави ваква разлика? Општо земено, потребно е само малку стратегија. Плус, мала дисциплина не би била ни малку лоша.

Познавање на занаетчиството:
Како и со повеќето хобија, искуството на занаетчија со неговиот занает е арбитер, со фаталистички арбитражи. Тоа е израз на сила што ги одделува оние што само тврдат мајсторство од оние што го поседуваат.

Се разбира, едноставно поминување повеќе време во казиното не ви гарантира дека ќе станете вешт играч. Сепак, без извесно време за учење, сигурно може да се осигурате дека можноста никогаш не постои на прво место.

Возење за обука со дисциплина:
Покрај тоа, ако сакате да станете професионалец, ќе мора да тренирате како еден. Одете, погледнете неколку про-кола на телевизија. Дали забележувате нешто особено што се чини дека го споделуваат сите играчи? Од наша перспектива, се чини дека тие можат да останат прилично фокусирани дури и под огромен притисок. Вие не развивате таков вид на издржливост без да вложите тон напор на почетокот. Ги гледаме само конечните резултати, иако во најголем дел од времето, потребни беа обуки со години за да се развијат.

Кои се табелите за стратегија за блек џек?

Во овој момент, подготвени сте да ги натопите прстите во самите основи на стратегијата за блек џек. Секогаш кога ќе влезете во казино, погледнете наоколу. Ветуваме дека ќе видите неколку графикони како лебдат меѓу покровителите. Кога ќе ги видите тие, можете да ги следите до табелата со блек џек. Во скоро сите случаи, откако ќе ги погледнете, тоа ќе биде табела за стратегија за блек џек.

Водич за стратегија нумерички изведен

Да појаснам, со овие графикони, имате инстант донесувач на одлуки. Дури и под најстрашни околности, не е тешко да се запамети правилниот потег.

Да претпоставиме дека никогаш не сте виделе комбинации на карти што лежат на масата пред вас. Само фатете ја оваа табела. Потоа, погледнете го вистинскиот потег. Бидејќи овие потези се добиени математички, вашите шанси секогаш ќе бидат што е можно подобри со користење на овој метод.

Докажано дека произведува оптимални резултати во просек:
Се разбира, дури и ако следите едно од овие до буквата, тоа не обезбедува профитабилен исход за секоја рака. Тоа едноставно ја зголемува веројатноста дека ќе бидете задоволни со начинот на кој се играат работите. Така, користејќи го цела ноќ, во просек ќе се одите посреќно.

Овозможува секој да може да игра без да се брише со пареа

Колку и да се забавни казината, ние секогаш им издаваме збор на претпазливост за првпат посетители. Пред да стигнат до влезните врати, треба да проучат малку.

Инаку, лесно е да западнат во транс, дури и да не сфатат дека нешто не е во ред. Потоа, на бескрупулозните актери ќе им биде полесно да ги притискаат во непотребни грешки додека се на маса.

Во зависност од вашите околности, можете да го истражите соодветниот потег за вашата позиција:
За да се вооружите против такви работи, колку повеќе истражувате, толку подобро. Со знаење, ќе можете лесно да душкате секој што сака да ве искористи откако ќе се најдете на подот. Едноставно, слушајте го вашето црево. Поголемиот дел од времето, тоа ќе ве известува како сè оди интуитивно.

Ако можете да прочитате графикон, можете да користите едно од овие:
Покрај тоа, со една од овие графикони, секогаш ќе се чувствувате пријатно. Да претпоставиме дека пиете неколку мартини откако ќе добиете рака. Дури и некој што е малку невешт може да прочита една од овие табели со овие. Барем, секој што го зедовме казиното успеавме да поминеме добро со еден од нив. Истото може да се каже и за сите нивни пријатели.

Упатство за блек џек за почетници

Значи, да речеме дека сте прошетале низ лакот до Пантеон што е влезната врата на казиното. На каков начин на размислување се фокусирате кога мора да го исполните моментот? Олабавувајќи го умот од потчинувањата на грижата, менталната острина природно се подобрува. Сето ова лежи во вас како латентна сила.

Како и да е, со вистинска стратегија, никогаш нема да се чувствувате како зглобовите да се испотени.

Наместо истиот уморен, кроток и оскуден одговор на очигледен предизвик, вие ќе бидете варвари кои се наплатуваат преку Дунав.

Инаку, како поинаку може да се објасни таквата самодоверба и замав?

Нормално, таквата аура произлегува само од оние чии џебови се оптоварени со богатства, кои беа собрани само по еден момент толку судбоносен.

Ако тоа е нешто што звучи привлечно за вас, тогаш имаме одлични вести.

Во следната листа на најважни работи, ги сумиравме основните концепти потребни за да додадете неколку коментари на вашата банкарска сметка. Се разбира, резултатите на сите ќе бидат различни. Бидејќи Блек ackек е игра на среќа, дури и професионалците можат да ја надигруваат куќата само до таков степен.

Покрај тоа, управувањето со ризиците е исто толку дел од стратегијата, како и секој вид броење картички.

Голите најважни работи

Ако имате само неколку моменти да се подготвите, што би сакале да научите пред да заминете во гладијаторска арена? Ставете се во местото на човекот што живее во таа ситуација додека ја читате следнава листа на кратки стратегии.

 1. Ако вашата моментална рака седи помеѓу 12-16, додека дилерот покажува помеѓу 2-6, тогаш треба да стоите:
  Кога ви е дадена опција, стоењето ви овозможува да ја држите раката во игра без да треба да ставате дополнителни пари на линијата. Ако сакате да извршите притисок врз дилерот и да видите како се одвиваат работите, ова ќе биде најдобрата опција во повеќето прилики. Се разбира, кога ќе пристигне вистинскиот момент, за вистински да ги зголемите вашите шанси, размислете да се удвоите надолу наместо да останете. Ако случајно остварите вистински повик, ќе одите дома со слатка заработка, сето тоа од единствена навремена одлука.
 2. Ако имате помеѓу 12-16 додека дилерот покажува 7 или погоре, тогаш треба да погодите: Обично, ова е местото каде што луѓето почнуваат да го чувствуваат притисокот. Над половина од картичките што може да се извлечат би предизвикале да надминете 21 година. Очигледно, повеќето луѓе би се чувствувале како да се малку над главата ако се најдат дека зјапаат во тие шанси. Сепак, бидејќи ќе го изгубите облогот без оглед, дозволувајќи му на дилерот да ги тестира шансите може да биде почеток на пресвртот, токму во последниот момент.
 3. Кога имате пар асови или 8-ми, тогаш треба да се поделите:
  Верувале или не, работи како што се случија многу почесто отколку што би се сомневал, судејќи според филмовите. Како и да е, многу дебитанти се вадат од игра пред дилерот да добие шанса да се застрелаат во ногата. Ако само вие се држите до таа последна парче надеж уште неколку секунди, тогаш ќе сонувате за нешто поразлично . Кога се двоумите, обидете се да се држите. Сè додека не ставате ништо друго на линија, можете исто така да му дадете сè што имате. Кој знае што може да се случи на крајот?
 4. Двојно намалете со 11 кога дилерот покажува 2-10: Сега, влегуваме во неколку понапредни процедури од списокот. Откако ќе ги совладате наведените погоре, треба да започнете да собирате мал залих на ирисентен казино чипови. Сè додека не сте трогателец, не е потребно многу да влечете неколку од нив во вашите канџи, откако ќе се закачите на тоа. За вистински да соберете ризница, ќе мора да ја совладате оваа вештина на вешто двојно спуштање. Со добро темпиран облог, ќе ја удвоите заработката без да преземете дополнителни загуби. Се разбира, не можете да ја победите куќата од секоја рака. Сепак, достапна е статистика за секој со кој може да игра.
 5. Удрете кога вашата рака е 6 или пониска: Наједноставно од сè, ако вашата рака е пониска од шест, побарајте од дилерот друга картичка. Кога вашата рака е толку ниска, ништо нема да предизвика да биста. Само едно прашање, дали вашата рака има две видчиња. Бидејќи, ако е така, тогаш може да ги поделите на две одделни раце потенцијално. Како претпазливост, ако сакате да ги поделите картите како во претходниот пример, тогаш ќе треба дополнително обложување да се стави на масата.

Обрнете внимание на раката на дилерот

Во текот на сите претходни примери, примарниот фокус беше на она што вашата рака го имаше во него. За оние кои би сакале вистински да го совладаат Блек ек, тоа ќе бара нешто малку посложено. Во спротивно, ќе бидете подобри од просечниот eо кој некогаш играл електронски Блек ackек на нивниот паметен телефон.

Стратегии за обложување на блек џек

Можеби, тоа е едноставно доказ за времето. Без оглед, тешко е да се занемарат очигледно очигледните резултати од работната етика во железо.

Запомнете, ако попуштат, вредноста на вашите раце не е важна:

Се додека го научите секој аспект, постигнувањето височини еднакви на оние на легендата е далеку пореално отколку што повеќето се подготвени да признаат.

Неколку вообичаени методи за почетници

Сепак, лигата на елитни професионални играчи е од сосема друга лига од оние што се исечени од тоа платно.

Понекогаш, за да победите, полесно е да ги принудите да излезат од играта:
Со совршено темпирање на излезите, ќе останете колку што е можно подолго, така што дилерите ќе добијат многу време да се кренат во воздух.

Неколку основни стратегии за учење

 • Основно броење картички
 • Графикони со стратешки картички
 • Пристапот на Поздрав Мери

Што е броење карти во блек џек?

Бидејќи прикажувањето на броењето картички стана толку популарно, милиони заинтригирани лица почнаа да поставуваат прашање.

Во теорија, тоа е релативно јасен концепт. Случајно се случи да има револуционерни импликации во рацете на лукавите математичари.

Техника дизајнирана да ви го подобри работ пред куќата додека коцкате

Во принцип, сè што треба да направите е да создадете нумерички систем кој ви овозможува лесно да ја следите фреквенцијата на картичките што биле во игра. Соодветно на тоа, секоја стратегија што има шанса за успех мора да им овозможи на корисниците брзо да ги кондензираат движењата во моите мемониски уреди. Во најголем дел, само нашата слаба меморија како луѓе е тоа што спречува броењето картички да се носи со поголема ефикасност од милиони повеќе.

Користени се неколку методи за унапредување на овие цели

Пристапот „+1, 0, -1“:
Во зависност од тоа кого прашувате, ќе ви бидат дадени неколку различни одговори за тоа кои карти ги добиле специфичните апоени. Без оглед, принципите остануваат исти во секој случај.

Општо земено, ќе земете дел од картичките.

На пример, да речеме дека одбравте картички со номинални вредности помали од 7. Потоа, ќе им ја доделите деноминацијата од -1. Следејќи го истиот метод, доделена е вредноста на нулата на картичките, номиналната вредност е помеѓу седум и 10. На крајот, доделете им ја плус една вредност на сите преостанати картички.

После тоа, додека картичките почнуваат да летаат надолу на масата, водете сметка за вкупниот вкус во главата.

Бидејќи секоја следна картичка ќе ја погоди масата, додадете ја назначената вредност на вкупниот износ од сите претходни суми.

‘Llе знаете дека е време да направите потег кога ќе добиете простран број кој се маскира како вкупно истрчан. Без разлика дали е позитивно или негативно, во тој момент, тоа значи палуби за удар.

Бидејќи сите нешта се изедначуваат во животот, до крајот на денот, ќе видите неколку статистички аномалии бидејќи рамнотежата се враќа назад. Откако ќе се врати рамнотежата, ќе имате неколку моменти да дишете.

Како последен збор за предупредување, запомнете дека ова е најопасниот дел од ноќта за повеќето почетници. Откако доживеавте увид на успехот, клучно е да научите кога да притиснете малку на сопирачките. Без воздржаност, ќе останете без гориво. Тоа дури може да се случи пред следното одбројување дури и да започне при лансирање.