100% До $/€100 + 25% Cashback
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Сите игри и слотови во живо на услугите
 • Силна ВИП програма за високи ролки
 • Брзи исплати
100% До 0.1 BTC 10 ETH/ 10 BCH/ 25 LTC/ 2,500.000 DOGE/ 9000 USDT
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Пријателски расположен за криптовалути
 • 3000+ слотови, дилери во живо, слотови за џекпот
 • Тони бонуси
100% До $/€4000
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • 5000+ слотови, игри со антички Египет, игри во живо, игри на маса, игри со џекпот
 • Депозитни бонуси: 1-ви, 2-ри, 3-ти, секој ден, викенд, роденден, петок бесплатни вртења
 • Многу начини на депозит и повлекување, брзи исплати
100% до $/€500
Се применуваат правила
18+, само нови играчи, се применуваат T&C
 • Најдоброто казино за високи ролки
 • Висока граница на коцкање
 • Гигантски 15% кешбек и промоции
300% До $/€600 + 100 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Кралска програма заснована врз ВИП-точки за високи ролки
 • Повеќејазично онлајн казино, 40+ јазици
 • 5 различни бонуси и промоции

Најдобар водич и стратегии за бакара

Kingdom Casino

Можеби, не сте ја добиле шансата да влезете во казино што нуди навистина мултикултурно искуство. Сепак, за оние кои имаа можност, Бакарат е меѓу најпривлечните игри во зградата. Бидејќи играте со традиционални карти, има нешто во врска со тоа што се чини познато. Сепак, и покрај дежа ву, има доволно новина за да се осигурате дека нема да ви здосади.

Што е бакарат?

Некој таму можеби дури и не знае дека оваа игра постои? Иако многумина барем слушнале за тоа, еднаков број останаа ништо поумни. За среќа, од наша перспектива, да се направи такво нешто ќе биде јавна неповолност. Со потекло од 19 век, јасно е дека ова е дел од нашето културно наследство што секој треба да го сподели.

Игра со карти во казино што ги спротивставува играчите против куќата:
Слично на Блек ackек, кога играте игра на Бакарат, вие ќе бидете вие ​​што седите на масата. Соочувајќи се од другата страна, ќе има дилер. Дилер кој има контрола над скоро сè додека играта е во сесија. Општо земено, во повеќето околности, куќата има мала предност. Така, во текот на дадената ноќ, таа треба да излезе напред, без оглед на тоа како играат одделните раце.

Составен од неколку удари:
И покрај името, тука нема ништо што треба да ве алармира. Кога играте игра на Бакарат, ова е зборот што луѓето го користат за да ја опишат секоја целосна рунда на играта. Повеќето англиски игри со карти ова едноставно би го нарекле пресврт.

Секој од нив има три можни исходи:
При секое вртење, постојат три можни исходи. Во зависност од тоа како лежат картичките на масата, можете да ја добиете раката или да ја изгубите раката. Плус, постои и можност за вратоврска. За разлика од другите игри со карти во казино, можно е да заработите пари иако ја изгубите раката. Можеби, оваа одлика што ја прави играта толку привлечна за минувачите.

Неколку различни верзии продолжуваат да ги забавуваат коцкарите ширум светот:
Се разбира, дури и оние со искуство мораат да имаат малку трепет кога ќе влезат во некоја непозната установа. Со толку долга историја, би било несомнено сите да користат ист збир на правила низ целиот свет. Секако, за неколку моменти, дури и најразнородните групи на играчи можат да ги решат сите расправии. Без оглед на тоа, се чини дека три посебни правила се искачија во повеќето региони. Во некои области, одредена изведба на играта може да доминира во умовите на луѓето. Сепак, на само неколку милји далеку, приказната ќе биде нешто сосема друго.

Како да играте бакарат?

Значи, доволно за историјата на оваа фасцинантна игра на среќа. Очигледно, ако сè уште постои по толку многу години, нешто за тоа мора да вреди за повеќето. Ако никогаш не сте ја почувствувале возбудата од повикувањето точен облог во играта на Бакарат, тогаш ве очекува едно од најлудите возења во вашиот живот. Без разлика дали играте преку Интернет или лично, тоа ќе биде прилично чувствително откако ќе се закачите на тоа.

Поголемиот дел од времето, казината користат помеѓу 3 до 6 стандардни димензии 52 палуби со карти:
Од континент до континент, стандардната картичка содржи 52 индивидуални единици. Како и да е, без да успее, се чини дека казината имаат тенденција да користат три или повеќе од нив за една маса. Се разбира, помага да се осигура дека статистичките аномалии не работат во ваша корист скоро толку често. Сепак, дури илјада палуби сè уште можат да бидат десеткувани од играч чиј ум е доволно работлив за таа пригода.

При секое вртење, дилерот ќе ги дели картичките:
Откако ќе седнете на маса, од вас ќе биде побарано да ги ставите вашите облози. Во зависност од тоа како се чувствувате, ви предлагаме да започнете со нешто мало. За оние кои никогаш претходно не се коцкале, секогаш ќе биде подобро да изгубат само малку пари на почетокот. Инаку, убодот на случајните одлуки на судбината би можел да биде повеќе од доволен за да го совлада дури и најстоичниот меѓу нас.

Пред сите да започнат, можете да ставите облог за тоа која партија ќе победи во претстојниот круг:
Откако ќе се постават креветите, дилерот ќе започне да ги дели картичките. Некои од нив ќе легнат со лицето надолу на масата. Од друга страна, другите ќе бидат со поглед за сите да ги видат.

Сè што е помалку од 10 ја носи својата номинална вредност:
Користејќи ги моќта на ментална пресметка, додадете ја резултатот за сите картички со нумерички знак на нивното лице. За да го направите ова, само доделете the на картичката нејзината номинална вредност како резултат.

Картите на кралското семејство и на 10-те картички имаат вредност нула:
Откако ќе завршите со нумеричките картички, може да преминете на оние што носат лица на кралски семејство. За нив, ќе им ја дадете целата вредност нула.

Асовите сметаат како 1:
Конечно, за сите асови во игра, ќе им доделите уредно заслужено 1. Тоа ги прави меѓу најразновидните карти во играта. Особено во рацете на искусен играч, добро-времената ас-картичка може да биде она што ги свртува плимите.

На крајот, додадете ги вредностите на двете картички во вашата рака заедно за да ја одредите вкупната вредност на раката:
Откако ќе им ја доделите вредноста на сите картички, можете да ја одредите крајната вредност на секоја рака. За да ја пресметате вредноста на секоја рака, едноставно додадете ја вредноста на секоја картичка заедно во рацете. Резултирачката е она што ќе го користите за да одредите кој победил во тој круг.

Кои се табелите за стратегија бакарат?

Се разбира, многу новодојденци во Бакарат не се запознаени со игрите на среќа каде играат против куќата. Всушност, многу најталентирани коцкари во светот си ги исекоа забите играјќи игри како Блек ackек. Со толку многу сличности, би било логично тие играчи да имаат лесно време да доминираат на табелата, нели?

Во спротивно, што би значело тоа за луѓето кои веруваат дека талентот е нешто што е својствено на индивидуата? За среќа, според наше мислење, сето ова значи дека Бакарат е многу подостапен за почетник од многу други игри во казиното.

За разлика од блек џек, правилата се малку помеки во бакарата за нови играчи:
Кога игравте Блек ackек или читавте најдобро водени блек џек и стратегии , правилата се особено строги. Затоа, лесно е да се смисли табела што точно кажува што да правиш во одредена околност. Со толку широк спектар на исходи, не е лесно да се направи нешто слично за игра како Бакарат.

Запомнете, за успешните облози на банката се намалува скромна провизија од добивката:
И покрај тоа што е тешко, ништо не ги спречи другите да ги искористат своите предности повеќе. Понекогаш, нова перспектива може да го разниша начинот на кој цела индустрија гледа нешто. И покрај тоа колку долго е таму, никој никогаш не ја искористи можноста да ја види за што е.

Кога се претставени со нерешен резултат, стратегиите можат да се размножуваат во нивната сложеност:
Конечно, во повеќето околности, ќе го најдете вистинскиот потег прилично лесен за разјаснување. Од друга страна, работите се многу мрачни ако го завршите пресвртот со вратоврска. Доколку се случи тоа, тогаш ќе сакате сериозно да размислите колку вреди предноста во куќата по тој повод. Понекогаш, најдобро е да продолжите до горчливиот крај. Сепак, во некои околности, повлекувањето не би било нечесна одлука. Зарем не би било подобро да се бориме уште еден ден отколку да умреме пред битката? Слични прашања ги мачеа нашите предци пред многу илјадници години. Денес, слични битки се случуваат во нашите умови на дневна основа.

Водич за бакара за почетници

Да претпоставиме дека сакате да започнете. Како и да е, бидејќи никогаш не стапнувате во казино или не игравте во онлајн казино , вашето малку се грижи за тоа како ќе се одвиваат работите откако ќе се сместите. Се разбира, изобилуваат со приказни околу канцеларијата за тоа како луѓето победувале големи за време на викендот.

Сепак, видовте повеќе од вашиот удел на хорор приказни од луѓе кои мораа да се пријават за анонимни коцкари по продолжениот бендер. Како и со сите нешта, умереноста е клучна. Барем со ова, вашата стратегија ќе влијае на тоа како ќе изгледа исходот на играта на крајот.

Учење од добрите:
Прво и најважно, секогаш ќе биде добра идеја да проверите како најистакнатите играчи на светот ги извршуваат своите цели. За да бидат таму каде што се, тие мораа да развијат техники кои би им избегале дури и на најстрашните истражувачи. Следејќи го нивниот пример, ќе активирате кратенка до некои прилично славни височини.

Управување со ризик за оние кои ја сакаат возбудата на успешни обложувалници:
По анализата како професионалците ги играат шансите, лесно е да се види дека тие не пристапуваат кон казино на ист начин како и повеќето. Наместо да гледаат на тоа како да е игра, тие се чини дека мислат на тоа како професија. Следствено, тие го поделија на секој нејзин составен дета details. Така, во повеќето прилики, ќе најдете изобилство на мудрост во оние моменти на омалаксана инспирација што лебди на ветрот.

Стратегии за обложување на Бакарат

Добро, во овој момент, имате пристоен разбирање за тоа како ќе изгледа структурата на играта откако ќе седнете на масата. Останува само да научите како да ги стратегизирате обложувалниците. Штом го имате тоа под појасот, ќе бидете подготвени да шетате со секој што ќе влезе во вратите додека ја преземате куќата. За среќа, бидејќи оваа игра ги спротивставува играчите против куќата, има тенденција да постои чувство на другарство меѓу активните играчи.

Балансирање на работ на куќата со стратешко планирање:
Бидејќи е можно да се пресмета колкав раб ќе има куќата, можеме да ги искористиме овие клучни информации во наша корист. Со самото поставување големи облози кога тие се предности, тие се најмали, обратно ќе ги оптимизирате вашите коефициенти. Затоа, не станува збор само за тоа да знаете кога да го ставите вашиот облог. Исто така, треба да размислите која би била најоптималната големина додека ги поставувате.

Во некои прилики се гарантира агресивен пристап:
Во зависност од тоа како ќе помине ноќта, можеби ќе сакате да размислите за агресивен пристап. Да претпоставиме дека сте се бореле да најдете добра рака неколку часа. Во овој момент, дел од вас се чувствува како да е подобро да го наречете ноќ. Сепак, со последните неколку долари во вашиот џеб, би можеле да го преработите целиот наратив. Со поставување на обложување за град Мери, последната рака на ноќта ќе биде таа што ќе одлучи за крајната пресуда. Во некои прилики, ќе бидете пријатно изненадени од резултатот.

Учењето кога да се бира назад е подеднакво важно:
Во најголем дел, прилично е интуитивно играчите да научат кога тоа треба да се постави оптички. Она што навистина се чини дека ги фрустрира повеќето новодојденци додека ги учат јажињата е токму спротивното. Понекогаш, ќе се чувствувате како да сте во врела низа. Покрај тоа, за последните неколку раце, вашите повици беа во право со парите. Сепак, токму во овој момент повеќето аматери започнуваат да ја губат контролата врз себе благодарение на непотребното влијание на злобните емоции. Вежбајќи скромно самоограничување, ќе научите кога да побегнете од табелата. Наместо тоа, ќе видите многу луѓе како паѓаат од височините на благодатта затоа што остануваат премногу долго во нив.

Најдобри совети и трикови за бакара што ќе ви помогнат да победите

Кога барате да ги победите конкурентите, витално е да се разликуваат солидни совети од погрешни информации. Без такво разбирање, ќе потрошите еден тон напор проучувајќи.

Сепак, на крајот, само ќе ја отежнете играта само за себе. Подолу, напишавме неколку информации за двете најефикасни техники што луѓето можат да ги научат.

Иако има многу дополнителни стратегии, со овие, можете со сигурност да ги надминете шансите во ваша корист.

Сè додека ги спроведувате соодветно, тоа треба да ви помогне да ги подобрите шансите да одите дома со насмевка на лицето. Ако треба да нè прашате, ќе кажеме дека тоа е вреден потфат.

Подредување на работ:
Во некои случаи, почетниците сметаат дека овој метод е подостапен од многу други популарни техники во пракса. Бидејќи не се бара да користите никаква математика, тоа не е приближно аналитичко како нешто како броење картички. Сепак, тоа бара брза работна меморија. Во спротивно, нема да можете прецизно да ги следите трендовите меѓу картичките.

 • Со оваа техника, забележете кои свиоци се свиткани: Обично, ќе сакате да седите околу масата малку пред да фрлите чипс на неа. Додека гледавме, внимателно проучете го работ на одредени картички. Ако обрнете доволно внимание, ќе забележите дека посебните картички се свиткани на препознатлив начин.
 • Не заборавајте да не ги виткате картите: После доволно долго учење, ќе остварите точни повици врз основа на нивниот изглед. Се разбира, никогаш не сте биле картички сами, бидејќи тоа е спротивно на правилата на казиното. Ако ве фатат како ги трошите картичките, ќе ве исфрлат од установата повеќе од веројатно. Сепак, не дозволувајте лут управител на подот да ве заплаши кога не сте направиле ништо лошо. Да зјапаш во картичките не е кривично дело, дури и ако тоа ги подобрува шансите за победа.

Броење картички:
Се разбира, најпознатата техника што можете да ја примените во игрите со карти е популарна од бројни филмови и други популарни медиуми. Како резултат, скоро сите низ целиот свет слушнале за броење картички. Како и да е, може да биде и легенда. Бидејќи бара скромен талент со математика, не секој смета дека е лесно како што би сакал на почетокот. Без оглед, сè додека можете да се посветите, да го научите доволно добро за да го примените не е толку тешко како што повеќето би верувале. Така, ги сумиравме основните принципи подолу.

Основни принципи за броење картички

 • Постојат неколку различни методи: Ако сте биле доволно долго во играта, тогаш сте имале луѓе од целиот свет да ви кажат како да броите карти. Се чини дека има повеќе од неколку техники кои можат ефикасно да се користат. Сепак, најдобро би било да користите релативно едноставна техника за вашите први неколку пати на масата. На тој начин, ќе имате далеку помала веројатност да направите погрешна грешка што предизвикува да ги изгубите вашите добивки.
 • Најпопуларен е методот “-1,0, + 1”: Во следниот водич чекор по чекор, ќе ви покажеме како да го користите најчестиот метод. Прво беше популарно од група студенти на МИТ кои успеаја да освојат големи во Лас Вегас за време на викендот додека беа на колеџ. Можеби, можеби сте виделе филм за оваа група. Верувале или не, сето тоа се засноваше на легитимна приказна. Тие деца навистина успеаја да ја победат куќата таа кобна вечер. Следејќи ги нивните стапки, исто така ќе имате можност да учествувате во славата. Освен тоа, со што друго ќе го поминете времето? Со ова, барем ќе научите вештина за производство на приход.
 1. За картичките со номинални вредности помали од 9: Сите овие картички ќе добијат вредност од -1. Затоа, кога ќе видите како се занимаваат, ќе одземете еден од вкупниот број во главата. Како што напредува секоја рака, ќе продолжите да го правите истото во текот на целата ноќ.
 2. Преку картите со вредности помеѓу 9 и 10: Кога ќе видите како еден од нив влегува во игра, ќе дишете длабока воздишка на олеснување. Бидејќи тие се доделени на вредноста на нула, нема да морате да правите ментално дополнување за да одржите точна вкупна вредност.
 3. За кралските карти и асови: Сè што вреди повеќе од 10 според неговата номинална вредност, треба да добие вредност од +1. Како во, штом ќе видите како дилерот легна еден, додадете 1 на вашиот ментален вкупен вкус. Важно е за вас секогаш да одржувате точна ментална проценка. Во спротивно, ќе ја изгубите предноста што можевте да ја стекнете во други околности.
 4. Внимавајте на секоја картичка додека се дели: Во зависност од тоа каде играте, брзината на дилерот кога ќе ги положат картичките може да варира неверојатно. Ако сте добри во ментална математика, ќе бидете во можност да одржувате прецизно броење многу полесно отколку некој со побавни ментални процеси. Се разбира, сè додека можете да најдете место што игра бавно на картички, не треба да имате проблем ниту едниот, ниту другиот начин.
 5. Како што тече играта, одржувајте резултат во вашата глава: Продолжете да ги додавате броевите заедно во вашата глава. Засега, тоа е само игра на чекање која бара од вас да останете прилично ментално активни. Додека не дојде вистинското време, продолжете да го ограничувате ризикот што го преземате со секоја рака. Во спротивно, нема да ви останат доволно чипови на масата за да ја искористите совршената можност додека поминува.
 6. Штом вкупниот вкупен товар ќе стане силно поларизиран, време е да се надминете: За време на играта, ќе барате многу поларизирани броеви. Со други зборови, штом вкупниот број достигне висока вредност, ќе сакате да започнете да ставате тешки облози. Дали е позитивно или негативно, не е важно. Тоа е апсолутна вредност на бројот што треба да ги води вашите одлуки. На пример, да претпоставиме дека вкупниот број на трчање достигнува -12. Ако се случеше тоа, тогаш би сакале да поставите еден тон пари. Бидејќи, пред долго, тој вкупен износ мора да се изедначи. Затоа, имате статистичка гаранција дека претстојните претстави треба да бидат поволни.