100% До $/€100 + 25% Cashback
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Сите игри и слотови во живо на услугите
 • Силна ВИП програма за високи ролки
 • Брзи исплати
125% До $/€100 + 25 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Рај за високи ролки
 • 3 бонуси и враќање на готовина до 11%
 • 2000+ слотови, дилери во живо, џекпот игри
100% до $/€500
Се применуваат правила
18+, само нови играчи, се применуваат T&C
 • Најдоброто казино за високи ролки
 • Висока граница на коцкање
 • Гигантски 15% кешбек и промоции
300% До $/€600 + 100 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Кралска програма заснована врз ВИП-точки за високи ролки
 • Повеќејазично онлајн казино, 40+ јазици
 • 5 различни бонуси и промоции
100% До 0.1 BTC 10 ETH/ 10 BCH/ 25 LTC/ 2,500.000 DOGE/ 9000 USDT
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Пријателски расположен за криптовалути
 • 3000+ слотови, дилери во живо, слотови за џекпот
 • Тони бонуси
100% До $/€4000
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • 5000+ слотови, игри со антички Египет, игри во живо, игри на маса, игри со џекпот
 • Депозитни бонуси: 1-ви, 2-ри, 3-ти, секој ден, викенд, роденден, петок бесплатни вртења
 • Многу начини на депозит и повлекување, брзи исплати

Најдобар водич и стратегии за рулет

Kingdom Casino

На крајот на денот, одењето во казино е повеќе од забава за повеќето. Има тенденција да биде место каде што тие се дружат со своите пријатели додека уживаат во здрава активност.

Популарна игра со казино што може да се најде низ целиот свет:
Ставањето неколку облози на таблата за рулет може да се смета за нешто прилично безопасно. Покрај тоа, кој работи над еден куп топки на маса?

Чисто игра на среќа, бидејќи зависи од тоа каде ќе падне топката:
Па, во зависност од перспективата што ја прифаќате, ова може да биде крава во кеш, која чека само да биде откриена. Со учење како да играте стратешки, ќе се оддалечите од казиното со повеќе пари отколку што можете да носите.

Што е рулет?

Рулетот е меѓу најстарите игри што се играат во казина. Неговото точно потекло е непознато. Сепак, повеќето историчари веруваат дека тој бил развиен некаде внатре во Франција. До неодамна, повеќето луѓе не беа загрижени за неговото потекло. Како и да е, како што напредува општеството, нашата фасцинација со наследството само продолжува да расте.

Мало тркало се врти во центарот на табелата:
Дури и во минатите епохи, ставањето тркало во центарот на табелата не беше баш нов концепт. Луѓето користат тркала подолго време. Сепак, во одреден момент за време на средниот век, некој имаше светла идеја за создавање на модерна табела за рулет. Оттогаш, концептот се шири во различни агли на светот.

Операторот испушта топка на тркалото:
Во минатото, луѓето се менуваа додека ја фрлаа топката на тркалото. Во споредба со тие традиции, нашите игри во казино се малку порестриктивни. Кога ги играте, само операторот се справува со топката додека играта е во игра. Мислам дека тоа може да ве натера да бидете забранети за основање.

Топката се врти додека не ја изгуби својата динамика:
Откако операторот ќе ја испушти топката, нека се олабави на тркалото што се врти. Во тој момент, моментумот на топката ќе ја носи напред сè додека не забави. Понекогаш, може да изгледа како топката постојано да се врти околу тркалото. Како и да е, штом помине доволно време, секогаш наоѓа необично место за сместување.

Во тој момент, тоа паѓа во мало отстапување на тркалото:
Штом конечно достигне точка на мирување, облозите веќе не смеат да се ставаат. До тој момент, играчите можат да се обложуваат иако топката се тркала. Всушност, во некои прилики, најдобрите обложувалници во претставата се случуваат во ова време. Сепак, сега кога е решено, операторот ќе донесе пресуда. За сите вклучени, зборот на операторот е конечен.

Во зависност од тоа каде се наоѓа отстапувањето, ќе биде објавен победник:
Да претпоставиме дека ставивте внатрешен облог. Затоа, се надевавте дека топката ќе слета на 13. Без оглед, штом операторот го објави конечниот резултат, ви звучеше како да викаа со бројот 10. Иако 10 е толку близу, не е доволно да се помине сенфот. Наместо тоа, изгубивте на облогот. Да ставивте надворешен облог, тогаш приказната ќе беше многу поинаква. Со едно од нив, ќе победувате сè додека топката слета надвор од тесниот опсег што вие го дефиниравте.

Како да играте рулет?

Што се однесува до одигрувањето на играта, не е сè толку тешко. Откако ќе поминете малку време проучувајќи ги основните работи, ќе бидете подготвени директно до масата со доверба на паун за време на сезоната на парење. Секако, тоа може да биде благо хиперболично. Сепак, за сите други на масата, сè што ќе видат е аура на зрачна доверба. Тоа, рече, со игра на среќа, самодовербата не е секогаш доволна за да се тргнеме како победник.

Казино правила на игра

 • За да ставите облози во внатрешноста:
  Влоговите во внатрешноста се веројатно најчестите кога станува збор за рулет. Да речеме дека би сакале да освоите пари, под претпоставка дека топката ќе се спушти точно на 14. Потоа, ги ставате чиповите на масата во внатрешноста на соодветното место. Сè додека топката слета каде што сте проектирале, ќе освојувате износ што одговара на коефициентот на почетниот облог.
 • Да поставувате облози надвор:
  Општо земено, ако поставите една од овие, вашите шанси за победа ќе бидат поголеми. Сепак, како резултат, ќе добиете и помалку ако победите. Така, надворешните обложувалници имаат тенденција да се сметаат како форма на осигурување. Ако имавте неколку груби раце, повеќето од загубите би можеле да ги вратите со добро поставен облог од надвор.
 • Вашата исплата зависи од коефициентот на вашиот облог:
  За секое обложување, обврзниците ќе ги пресметува операторот за тоа колку е веројатно да победат. Како што се зголемуваат шансите, вашите добивки соодветно ќе се намалат. Така, колку е поголема веројатноста претставата да биде, толку помалку ќе се исплати.
 • Типично, ќе има минимум и максимум:
  Поголемиот дел од времето, во казиното, ќе бидете принудени да ги ставате вашите облози во одреден опсег. Обично, ќе мора да ги ставите над минималниот облог додека ги држите под максимумот. Во спротивно, тоа би било одбиено од табелата. Дури и да беше победник, нема да добиете ништо од вашите приходи. Така, од суштинско значење е да научите кои се овие ограничувања пред да учествувате во акцијата.
 • Облозите може да се ставаат додека дилерот не каже така:
  За разлика од другите игри, обложувалниците можат да продолжат да се поставуваат дури и откако топката е во движење. Се разбира, во одредена точка, дилерот ќе ги блокира луѓето да ставаат дополнителни облози. Обложувалниците поставени по таа точка резиме ќе бидат одбиени.
 • Откако ќе се стави Доли на маса, секој мора да ги држи рацете кон себе:
  За да се означи времето кога обложувалниците се исклучени, дилерот ќе постави Доли на масата. Поголемиот дел од времето, тоа ќе изгледа како мала црвена палка, слична на онаа што се користи на хокеарски натпревари. Откако ќе го видите дилерот како го става тоа на маса, секој мора да направи чекор назад и да ги почека резултатите.
 • Изгубените облози се тргнат настрана:
  По поставувањето на Доли, дилерите ги проценуваат позициите поставени на масата. За сите оние кои изгубија, чиповите беа однесени настрана во куќите. Изгубени во казиното, тие чипови се добри како што ги нема. Како и да е, дури и откако дилерот ќе го стори ова дело, неколку чипови сепак ќе останат на масата. Тоа се чипови на луѓе кои победиле.
 • Конечно, дилерот им дели исплати на победниците:
  За секој од добитниците, нивните приходи ќе се пресметуваат според коефициентот на повиците што ги оствариле. Бидејќи шансите растат сè поневеројатно, вашите приходи ќе скокаат експоненцијално во преписката. Штом сè се пресмета, дилерот ќе ја расчисти масата со тоа што ќе им ги подари на сите своите добивки. Потоа, целата машина се рестартира назад на плоштадот еден.

Кои се графиконите за стратегија на рулет?

Од една страна, играњето ваква игра може да биде релативно едноставна активност. Од друга страна, со поинаков начин на размислување, ова би можеле да го видите како место каде што можете да парирате. Ако сакате да се сметате себеси повеќе според следниве линии, тогаш следните стратегии треба да бидат доволни.

Стратегијата Мартингејл:
Можеби, оваа стратегија е најпозната. Сепак, како збор на претпазливост, ќе кажеме дека би можеле да завршите длабоко во црвено, пред да се реши. Во оваа стратегија, вие постојано ставате ист облог. Ако изгуби, ќе го поставите истиот облог. Сепак, за секоја загуба, големината на облогот треба да биде двојно поголема од вредноста. На крајот, ќе се изедначите. Веднаш штом ќе победите, ќе вратите сè што сте изгубиле до таа точка плус повеќе.

Останување однадвор:
Облозите за надвор имаат тенденција да бидат поконзервативни. Бидејќи тие почесто резултираат со победи, претпочитаме да ги користиме како жива ограда. Кога вашите џебови се чувствуваат слаби, поставувањето облози надвор може да ви даде подобри резултати. Откако ќе ги наполните резервите, можете да започнете да се разгранувате поризични пристапи.

Користење стратешки облози во внатрешноста:
Не сите облози во внатрешноста имаат исти вредности за исплата. Така, ако ги најдете оние со најголеми исплати, можете да заработите повеќе додека поставувате помали облози. Иако погодија поретко, дури и една победа може да ви донесе неверојатно враќање.

Кои се шансите ?:
За секоја претстава, осигурете се дека шансите се разбрани пред да се направи. Во спротивно, ќе летате слепо во метежот што може да ве совлада. Всушност, со вооружување со знаење, никогаш нема да изгубите трага по вашиот пат додека се движите.

Водич за рулет за почетници

За среќа, за почетници, рулетот е меѓу најпристапните игри за играње во казино или онлајн казино . Дури и оние кои не слушнале за играта ќе ја сметаат за релативно јасна.

Започнете со набудување на неколку круга без учество:
Ако сте потполно нов, тогаш би препорачале да почекате додека не ја видите играта пред да ставите пари на линија. Инаку, прилично се добри шансите тие пари да исчезнат пред да ги знаете. Гледајќи неколку круга, барем ќе имате пристојна идеја за тоа во што се впуштате.

После тоа, ставете неколку мали обложувалници, како и да сакате да добиете чувство за работи:
Откако ќе ги искористите основните работи, време е да ги поставите вашите први неколку обложувалници. Сепак, важно е за нас да не се претставиме пред себе. На крајот, соништата за огромен профит честопати доведуваат до финансиска катастрофа. Со поставување помали облози на почетокот, ќе ги ограничите вашите потенцијални загуби во најголема можна мера. На тој начин, дури и кога ќе изгубите, нема да се чувствувате како светот да се распаѓа.

Потоа, користете една од нашите стратегии од горе за да започнете стратешки коцкање:
Откако ќе ги поставите вашите први обложувалници, не би било лошо да започнете да размислувате за стратегија. Секако, во првите неколку рунди фокусирајте се на забавата на нештата. Како и да е, откако го развивте своето стапало, време е да ги тргнете работите уште една опрема. Со тоа, ќе обезбедите ноќта да заврши профитабилно.

Видови рулет

Секако, благодарение на Интернет технологијата, во историјата има повеќе верзии на оваа игра од кога било досега. Во денешно време, начинот на кој играте е целосно личен избор. Затоа, најдобро би било да се запознаете со неколку најпрепознатливи форми што ги носи играта. Подолу, сумиравме неколку наши омилени.

Потопен рулет:
Пред сè, сакаме кога можеме да играме со други луѓе додека остануваме дома. Не само што е попогодно, туку сепак имаме корист од социјалната интеракција. Така, новата извонредна верзија на играта беше голем хит, барем според нашите стандарди. Во оваа верзија, ќе може да играте со други лица од целиот свет. Секој се собира во виртуелно опкружување. Околината е слична на вистинското казино, само без толку врева.

Молња рулет:
Следно, молња рулетот е сè попопуларен меѓу помладите толпи. Благодарение на побрзата стапка на дејствување, има тенденција да ги задржи поангажираните луѓе кои имаат краток опсег на внимание. Плус, ова е уште една опција достапна за вас да играте од удобноста на вашиот дом. Со поврзување со нивните сервери преку Интернет, ќе имате пристап до целото искуство.

Американски рулет:
На овие тркала, има дополнителна нула ставена на таблата. На крајот, тоа и дава на куќата мал поттик во нејзина корист. Друга разлика од другите верзии би бил како луѓето се справуваат со своите чипови. Во американска верзија, секој има боја за себе кога ќе ги постави на масата.

Европски рулет:
Со оваа варијација, можете да ставите облози на кој било број помеѓу 1 и 36. На нивната верзија на таблата, ќе најдете само една нула. Најчесто тоа значи дека ќе имате малку подобри коефициенти против куќата отколку што би имале со другите верзии на играта.

Француски рулет:
Можеби, француската изведба на играта би била најстарата од сите нив. Всушност, историографите на казиното сметаат дека оваа верзија е оригинална. Во споредба со другите верзии, играчите имаат помалку опции кога ставаат облози.

Стратегии за обложување рулет

Какви стратегии би сакале да користите додека стоите пред масата за рулет? Бидејќи рулетот е претежно игра на среќа, се чини како да има неколку опции што можат да ги користат играчите за да ги подобрат своите шанси. Иако опциите се поограничени, тие се далеку од неефикасни. Стратешки спроведувајќи ги, на долг рок ќе ви биде многу подобро.

Мартингејл наспроти обратните стратегии на Мартингејл:
Пристапот Мартингејл беше детално опишан претходно во статијата. Сепак, никогаш не го споменавме неговиот близок колега, Обратниот Мартингејл. Со оваа стратегија, ќе ја започнете ноќта со поставување помали обложувалници. После секоја загуба, ќе го зголемите облогот по големина, истовремено поставувајќи го облогот на друга опција. Можеби изгледа како да е мала разлика. Сепак, за многумина, таа ја претвора ноќта од поразителна во стравопочитлива.

Пристап кон постојан континуитет:
Константноста е често потценета карактеристика во современиот свет. Со сè што се менува околу нас во секое време, лесно е да се поверува дека ништо не останува постојано. Без оглед на надворешноста, кога сте на масата за рулет, вашите одлуки се најважни. Со изработка на вашиот план пред пристигнувањето, има неколку изненадувања што можат да го попречат вашето патување. Плус, со овој метод, точно ќе знаете кој облог да го користите откако ќе се сретне со вашата чинија.

Како да се победи на рулет?

Во споредба со другите игри, победата на рулет може да се сфати како групна активност. Благодарение на сите играчи кои се на иста страна, сите се обединуваат против куќата во обид да го банкротираат казиното. Секако, претходната изјава беше малку хиперболична. Сепак, се осмелуваме да опишете подобра аналогија за табелата за рулет.

Ставање облози по паѓањето на топката:
Добро, со посериозно гледиште, веруваме дека ова е меѓу најважните работи што треба да ги реализираат новодојдените. Вие не треба да ги поставувате вашите обложувалници на почетокот на натпреварот. Всушност, чекајќи до последниот момент, ќе имате подобра идеја за тоа каде може да слета топката на крајот.

Анализирање на аголниот момент на предметот:
Колку подолго чекате, толку повеќе интензитет ќе изгуби топката. Бидејќи е полесно за нас да замислиме каде ќе заврши ако биде побавно, малку да почекаме може да биде одлична идеја. На тој начин, кога ќе го ставите облогот, ќе можете да ја проектирате топката во иднината малку попрецизно.

Зошто мора да научите како да управувате со ризикот:
Да не спомнувам, со поточно поставување облози, можете да го играте системот и со употреба на претстави надвор. Бидејќи оние имаат веќе подобри коефициенти, ќе ја зголемите вашата можност со користење на овој метод. Затоа, внимателно следејќи ги чекорите, ќе ја совладате уметноста на рулет во само неколку моменти.

Bебовите без дно се еднакви бесконечни профити:
Сигурно, најефективниот метод за да се обезбеди вашиот профит ќе биде стратегијата Мартингејл. Како и да е, не секој може да си дозволи да игра палета за толку круга. Плус, благодарение на максималните ограничувања на обложувалниците, некои казина ефикасно ја крошат постапката од самиот почеток.

Не дозволувајте да ве вовлечат во продолжениот Мартингејл кога на масата има поставени максимални ограничувања на обложувалниците. Во спротивно, ќе бидете принудени да ја прифатите загубата откако големината на вашиот облог ќе ја надмине максималната.

Во тој момент, веќе не е можно да продолжите да го користите системот Мартингејл. Наместо тоа, ќе изгубите еден тон пари во остварување на крајна залудна цел.

Совети и трикови за рулет

Совети и трикови се одлични за да ви помогнат да ја зголемите својата предност кога е најважно. Инаку, што би им било добро? Од таа причина, собравме неколку од најимпресивните грутки совети што некогаш ги слушнале нашите уши. Откако ќе ги погледнете, ќе бидете подготвени да прикажете иновативен сет на вештини на следното казино што ќе го посетите.

Пронајдете стратегија што одговара на вас:
Пред сè, најважно е да се чувствувате пријатно со стратегијата што ја користите. Освен ако не ви е пријатно да се држите до него цела ноќ, тоа може да направи многу повеќе да ви наштети отколку што ќе ви помогне да ги подобрите вашите шанси за успех. Додека не пронајдете нешто што одекнува, продолжете да експериментирате со различни пристапи. Не секој ужива да ја игра играта на ист начин. Сепак, по истите тие линии, не е како да е ефективна само една стратегија. Всушност, вие би можеле да откриете целосно нова стратегија што има дури и поголемо влијание од било која од нашите стратегии некогаш.

Следете ги своите обврски:
Што би рекле го одредува успехот на луѓето повеќе од што било друго? Од наша гледна точка, ништо не може да се опише како повлијателно, освен посветеноста на поединецот кон нивната цел. Кога ќе кажете дека ќе постигнете нешто, тоа треба да значи дека ќе сторите сè што е потребно за да ја постигнете таа цел. Општо земено, луѓето не го мислат тоа кога зборуваат такви работи. Наместо тоа, штом најмалата препрека им го попречува патот, тие први го спасуваат бродот. Во тој момент, дали е изненадување зошто тие се борат со толку многу работи во текот на животот? Дури и да беа на вистинскиот пат, тешко дека би го знаеле тоа пред да ги напуштат своите принципи.