100% До $/€4000
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • 5000+ слотови, игри со антички Египет, игри во живо, игри на маса, игри со џекпот
 • Депозитни бонуси: 1-ви, 2-ри, 3-ти, секој ден, викенд, роденден, петок бесплатни вртења
 • Многу начини на депозит и повлекување, брзи исплати
100% до $/€500
Се применуваат правила
18+, само нови играчи, се применуваат T&C
 • Најдоброто казино за високи ролки
 • Висока граница на коцкање
 • Гигантски 15% кешбек и промоции
300% До $/€600 + 100 Бесплатни вртења
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Кралска програма заснована врз ВИП-точки за високи ролки
 • Повеќејазично онлајн казино, 40+ јазици
 • 5 различни бонуси и промоции
100% До 0.1 BTC 10 ETH/ 10 BCH/ 25 LTC/ 2,500.000 DOGE/ 9000 USDT
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Пријателски расположен за криптовалути
 • 3000+ слотови, дилери во живо, слотови за џекпот
 • Тони бонуси
100% До $/€100 + 25% Cashback
Се применуваат правила
18+, се применуваат само нови играчи, условите и условите.
 • Сите игри и слотови во живо на услугите
 • Силна ВИП програма за високи ролки
 • Брзи исплати

Најдобар водич и стратегии за зарове

Kingdom Casino

Од далеку и широко, луѓето врескаат околу масата за игра на зарове во казината низ целиот свет. Ако никогаш не сте ја добиле шансата да ги превртите коцките, тогаш не можете да кажете дека сте виделе сето тоа. Барем, според наше мислење, игра на зарове е меѓу најпријатните игри во казино. Кога ќе земете предвид колку е жива толпата при жешка серија, едноставно е заводливо да размислувате да ставите облог.

Популарна игра со коцки во казино:
Во суштината, оваа игра се врти околу фрлање пар коцки на масата. Се разбира, кога ќе се посветите на тоа, се додаваат слоеви на сложеност за да бидат интересни за учесниците. Како и да е, тоа не ја отстранува целосно симплистичката основа на играта. За нас, тоа го прави сè повеќе привлечен.

Направете облози за резултатот на коцките:
Што се однесува до коцкањето, ќе ги ставите своите обложувалници на она што очекувате да се спуштат коцките откако ќе завршат со тркалање. Ако направите точна претпоставка, ќе бидете богато наградени според коефициентот на исплата.

Исто така популарен надвор од казиното, благодарение на неколкуте барања за опрема:
Покрај сето тоа, веројатно ќе наидете на неколку игри во животот, дури и надвор од казиното. Бидејќи е потребно многу малку за да се започне игра, тоа е неверојатно популарно во домот.

Што е игра на зарове?

Ние восочивме поетски на оваа тема доволно долго. Ајде да се фатиме за вистината на работата. Во казината низ целата земја се игра популарна игра наречена игра на зарове. Оваа игра има долга и раскажана историја која се протега сè до времето на крстоносните војни.

Поедноставување на постара европска игра наречена Hazard:
Пред да се осамне неговото модерно име, постара верзија на игра на зарове се играше низ цела Европа. Што се однесува до записите, се чини дека играта се појавува некаде за време на светите војни од средновековната ера. Откако крстоносците се вратија во своите домови, тие ја донесоа играта заедно со нив.

Измислен во САД во текот на раните 1800-ти:
Оттаму, играта се одбиваше меѓу луѓето на континентот се додека не почнаа да се доселуваат во САД. Во тој момент, таа ги започна своите последни пермутации. Откако правот се смири, стана познат како игра на зарове. Конечно, таа ја доби формата што ја препознаваме денес.

Продолжува да се игра низ целиот свет до денес:
Со стотици години, луѓето продолжуваат да учествуваат во оваа прекрасна активност. На патот, луѓето имаат едно и изгубиле цело богатство доволно за да издржат цел живот. И покрај неговата својствена нестабилност, тоа е магнетна привлечност што се чини дека ќе постои уште подолго.

Како да играте игра на зарове?

За да започнете, ќе мора да ги научите јажињата пред да и пријдете на масата. Во спротивно, ќе се чини како штотуку родена риба да плива меѓу ајкулите. Освен ако не уживате да ги јадете кратките панталони, ќе ви препорачаме да одвоите малку време за да ги разгледате основните работи.

Десетици можности:
Прво, да разговараме за структурата на играта. Бидејќи ќе ставате облози засновани на улогата на матрицата, има многу повеќе можни резултати од повеќето други игри во казино. Затоа, има тенденција да биде малку тешко да се совлада овој занает преку меморија. Сепак, постојат ефективни стратегии што можете да ги користите откако ќе седнете.

Истата структура за секој круг:
Главно, ние ја користиме структурата на играта за да ги навалиме шансите во наша корист. Иако ефектот е прилично мал, тој има тенденција да има влијание на нешто далеку поголемо. Се чини дека дури и мало отстапување во статистиката создава голем кумулативен ефект.

Чекор-по-чекор водич за играње игра на зарове

 • На почетокот на рундата, ставете ги чиповите на линијата за додавање: Откако стрелецот ќе ги земе коцките, секој има шанса да постави неколку чипови на масата. Ако одлучите да ставите облог во овој момент, можете да се обложите на тоа дали ќе успеат за првата рунда или не успеат.
 • Потоа, стрелецот ќе ги преврти коцките за да започне излегувањето круг:
  Во зависност од начинот на поставување на обложувалниците, ќе навивате стрелецот да слета на одреден број. Откако ќе ги пушти коцките, ќе ви биде забрането да поставувате повеќе чипови.
 • Ако се обложите на додавање, ќе победувате сè додека коцките покажат или 7 или 11: Бидејќи коцките го оставија неговиот разбир, публиката запрепастена застана. Со толпи луѓе премолчени, коцките треснаа на масата во семоќниот дисплеј. Да ставивте облог на седумте, тогаш ќе се оддалечевте од ова место како еден од вечерашните среќни добитници.
 • Луѓето кои се обложуваат на пасот ќе изгубат ако тоа покаже 2, 3 или 12:
  Доколку сте се обложиле на линијата „не поминувај“, тогаш ќе се надевате на сосема поинаков исход откако коцките ќе се погоди на земја. Под претпоставка дека точно ги повикавте снимките, ќе бидете богато наградени за предвидливата моќ.
 • Ако стрелецот слета број на точка, тогаш тој продолжува да ги врти коцките: Сè додека коцките паѓаат на бројот на поени, тогаш стрелецот продолжува да игра. Во секоја точка, ќе имате можност да поставите дополнителни обложувалници.
 • Оттаму, тој продолжува да се тркала додека не ја погоди својата точка или да слета на 7: Овој процес продолжува се додека тој не слета на седум. Постои само еден друг начин да се запре играта во движење. Доколку коцките паднаа на неговиот поен број, тогаш и играта ќе престанеше.

Кои се графиконите за стратегија на игра на зарове?

Досега ги покривме основните основи на играта, плус малку од нејзината историја. Сега, можеме да навлеземе во некои теми за повеќе искусни коцкари таму. Да претпоставиме дека сте играле неколку круга игра на зарове. Сепак, она што навистина би сакале е нешто што ќе ви помогне да ја подобрите вашата стратегија. Така, имаме една препорака на ум. Ако претходно не сте чуле за нив, тогаш графиконите за стратегии на зарове можат да бидат вистински менувач на игри во вистински раце.

Ви ги покажува шансите за одредено обложување:
Во суштина, овие графикони ви покажуваат колекција на она што најверојатно ќе се случи откако стрелецот ќе ги прости коцките. Се разбира, на крајот на денот, сето тоа е веројатно на крајот. Со овие графикони во рака, ќе бидете вооружени со потребната статистика за вистински да ги играте шансите.

линија за поминување:
Да претпоставиме дека имате чувство на црево дека вашиот стрелец е среќен човек. Доколку се случи тоа, тогаш предлагаме да го ставите вашиот облог на претходната линија. Сè додека вашите црева добија одлична интуиција, тогаш ќе заработувате еден тон следејќи го тоа водство.

Не поминувај:
Од друга страна, ако ви кажеше цревата да се обложувате против стрелецот, тогаш ќе ја поставевте палката зад линијата „не минувај“. На тој начин, штом стрелецот промаши свој белег, ќе профитиравте од неговиот пад. Со други зборови, ќе одите далеку со повеќе отколку што дојдовте, без оглед на резултатот.

Облози на терен:
По првата тркалање на коцките, разновидноста на можни обложувалници започнува да се отвора доста. Да претпоставиме дека сакате да поставите облог на одреден број. Кога тоа е случај, тогаш ќе ги поставите чиповите на соодветното место во полето за играње.

Ставете облози:
Овие имаат тенденција да имаат потешки шанси за да ги погодите. Затоа, ако случајно ставите успешен облог на еден од нив, ќе заработите уште повеќе од парите што беа ставени на линијата.

Тешки начини:
Уште еден чекор повисок во тешкотија, овие облози имаат тенденција да исплатат уште поголеми суми пари кога се ставаат успешно. За оние кои се заинтересирани за малку ризик, овие ни покажуваат колку добро може да се исплати кога ќе ја искористите шансата.

Облози за една ролна:
Несомнено, ова се меѓу најмалку веројатните улоги што ќе ги видите на терен. Сепак, ако сте имале среќна ноќ, можеби е вредно да поставите неколку чипови на еден од нив. Со исклучите шанса да победите, ќе бидете изненадени од тоа колку ќе добиете од толку мала инвестиција. Навистина, никогаш не престанува да нè воодушевува.

Водич за игра на зарове за почетници

Играње игра на зарове е релативно јасна. Од таа причина, таа е меѓу најчесто препорачаните игри за почетници. Луѓето кои претходно не оделе во казино имаат тенденција да одат низ вратите исполнети со чувство на трепет.

Ако подобро погледнеме, ќе изгледа прилично очигледно зошто тие чувства се манифестираат. Кога гледате сам на шансите, скоро што и да е ќе изгледа уште пострашно отколку што веќе беше.

Така, држењето до основните не е лоша стратегија кога ќе започнете. На тој начин, никогаш нема да потклекнете на недостаток на самодоверба откако ќе бидете на подот во казиното.

Фокусирајте се на обложувалниците со најголем коефициент на исплата:
Бидејќи секој имал време кога бил почетник, не е фер да се претпостави дека некој го знае вистинскиот одговор се додека не покаже некоја моќ. Во врска со тоа, предлагаме почетниците да се држат до најверојатните обложувалници. Всушност, ќе го зголемите бројот на добитни претстави што ќе ги доживеете. Да го кажам поинаку, тоа ќе биде многу помалку разочарувачко за луѓето кои мразат да губат.

Обидете се да не ставате некои веројатно обложувалници додека не се запознаете со играта:
Со повеќето игри, најдобро би било да избегнете влегување над глава додека не видите неколку круга. Бидејќи игравте игра на зарове користејќи вистински пари, не е исто како да изгубите во видео-игра. Штом парите што ги ставате на маса исчезнат, невозможно е да се вратите без да се изложувате понатаму на ризик. Се разбира, масивниот пресврт не е нечуен. Сепак, не би предложиле во зависност од еден за вашата прва посета.

Почекајте да ставате облози додека стрелците не стартуваат:
Запомнете, секогаш можете да одлучите да поставувате облози по првите неколку рунди. Бидејќи играта е динамично искуство, може да ве разгали да имате малку трпеливост. Наместо да ставите на првиот свиок, обидете се да почекате додека коцките малку не се загреат пред да влезете во конкуренција.

Стратегии за обложување на зарове

Откако ќе одлучите дека не можете да чекате повеќе, ќе нуркате со глава. Откако ќе ви се даде ваква можност, тешко е да се одбиете кога ве зјапа во лице. Од таа причина, добивме неколку совети кои ќе ви помогнат да ве водат долго во текот на вашето прво искуство. Во спротивно, ќе биде премногу лесно за едноставна пречка да го попречи вашето патување.

Хеџинг против потенцијални загуби:
Прво и најважно, учењето уметност на хеџ е суштински принцип за талентираниот коцкар. Наместо да ставате сè на ред, обидете се да зачувате дел од вашето богатство. Ако работите почнат да одат против вас, можете да се повлечете без да ја исцедите вашата банкарска сметка. Потоа, откако масата ќе се сврти назад, ќе бидете подготвени да скокнете назад за да ја вратите вашата чест. Плус, можете да вратите што било изгубено пред да заминете за прв пат.

Агресивно следејќи профит по секоја цена:
Од друга страна, не секој ужива да го игра безбедно во секое време. Ако се сметате себеси меѓу таа толпа, тогаш кој би можел да ве обвини што игравте агресивно? По пристигнувањето во казиното, една стратегија би била да се одвивате што побрзо. Се додека успеете да го остварите вистинскиот повик, ќе се возите високо од самиот почеток на ноќта. Бидејќи првото што го поставивте на масата беше толку големо, големината на џекпот што ќе ја добиете откако ќе добиете ќе биде еднакво значителен Секако, ако случајно ја изгубите таа прва игра, ќе имате уште многу да надоместите откако ќе влезете во ритам. Освен ако немате доволно толеранција за загуба, можеби е подобро да се придржувате кон помалку агресивна стратегија се додека џебовите не ви бидат подлабоки.

Како да се победи во игра на зарове?

Во најголем дел, ќе останете во каприците на масата кога ќе ги ставите вашите облози. Значи, би имало смисла да ги поставиме интелигентно. Бидејќи вашата контрола завршува откако чиповите ќе легнат, препорачуваме да одвоите колку што е потребно време пред да ги поставите. На тој начин, можете да ја користите секоја секунда за внимателно да замислите идни можности. Во зависност од предвидувањата што ги имате во вашата глава, правилниот тек на дејствување може драстично да варира. Ограничувајќи ги своите активности додека не се чувствувате сигурни, ќе осигурате дека секоја претстава е исполнета со намена. Наменските претстави се главниот фактор што ги разликува аматерите од професионалците. Со правење повеќе од нив, можете да влезете во лигата погоре, пред да не ја знаете.

Времетраење на вашите претстави:
Прво, ќе сакате да научите како да чекате кога времето не е соодветно. Да се ​​каже дека разбирате нешто вакво е многу поедноставно отколку да отелотворите таков принцип. Дури и ако успеете да го сфатите концептот, работите се многу поразлични откако ќе се најдете во знаменитостите и звуците на подот во казиното. Додека не знаете кога да ги ставите облозите најефективно, секогаш дозволувајте неколку моменти на размислување пред чиповите да ја напуштат вашата рака. Не е невидено за професионалците да донесат одлука во последната секунда што ќе тече против житото.

Следење на толпата:
Во некои прилики, ќе почувствувате како енергијата на толпата варира додека плимата се свртува за време на ролната. Ако ви се случи од таква смена, тоа може да биде знак дека времето е близу. Откако ќе почувствувате такво нешто, ви предлагаме да ги следите тие чувства до горчлив крај. Типично, тоа ќе резултира со тоа што ќе ставите неверојатно темпиран облог на масата на вистински вистински начин.

Станување на возачкото место:
Конечно, преземајќи ја контролата над коцките сами, ќе добиете уште подобро чувство за тоа како се одвиваат работите. Откако ќе научите како би требало да се прават работите, не би било лошо да станете сами таму. Веднаш штом ќе се чувствувате сигурни, ве молиме да ги испробате коцките барем еднаш. Пред да излезете од казиното, секој треба да има можност да фрли пар коцки на масата игра на зарове. Додека не го почувствувавте тоа чувство, воодушевувањето не треба да биде ниту дел од вашиот вокабулар. Со други зборови, тоа има тенденција да биде прилично светско за повеќето луѓе кои го доживуваат.

Совети и трикови за игра на зарове

Пред да заминеме, добивме неколку дополнителни совети кои можат да ви помогнат да ги свртите работите дури и во најсатирични околности. Како резултат на бројните можности, утврдувањето како ќе помине една вечер е вежба за фрустрација. Несомнено, тоа спречи повеќе од мислите на еден авантурист за ноќта. Како и да е, се чини дека тоа не одврати многу луѓе барем да се обидат. Сè додека сте подготвени за авантура исполнета со воодушевување, раздвижување до масата за игра на зарове Е нешто што секој треба да го доживее. Покрај тоа, со следниве совети, ќе бидете далеку поподготвени од повеќето почетници што влегуваат во вратата. Така, не би било изненадувачки да гребнете во тестото сè додека го запаметите следново.

Вежбањето го прави совршено:
Како и за сите нешта, времето што го практикувате ќе утврди колку станувате вешти. Колку повеќе време поминувате на обука, толку подобро станувате во вашиот занает. Ако тоа глупости се случи да биде игра на игра на зарове, тогаш ќе сакате да потрошите доволно време фокусирано на тоа за луѓето да ве наречат студиозно. И покрај тоа што може да изгледа како да е погрешно име, тој е далеку од тоа, колку што е можно да биде нешто. Згора на трошење толку многу време за вежбање, ќе сакате да осигурите дека времето поминато е со доволен квалитет. Секој што бил принуден да посетува часови по пијано може да ви каже колку е ефективно времето за вежбање кога не можете да се фокусирате на оваа тема. Освен ако не сте психички присутни, тешко дека многу придобивки ќе се манифестираат без оглед на тоа колку време е инвестирано.

Отпечатете една од табелите со коефициентите прикажани на него:
Се разбира, можно е да се запаметат сите графикони развиени за оваа игра. Сепак, имајќи го предвид изобилството на информации, се чини како да е навистина силна задача за повеќето од нас. Ако се сомневате дека вашата меморија има што е потребно за да направите такво нешто, тогаш добивме предлог што може да ви ги разнесе чорапите. Сè додека е можно да ги донесете, обидете се да ги отпечатите топ листите пред да одите во казино или да играте во онлајн казино . Потоа, со нив надвор додека стоите околу масата. Користењето на нив за да пресметате како да играте најефективно не е најгрешното нешто што луѓето го виделе во казино. Ви ветуваме толку, барем.

Подобри коефициенти благодарение на стилот на дисциплини:
За повеќето почетници, не е дека тие не се способни да формулираат ефективна стратегија. Тоа е дека штом ќе се најдат среде теренот на казиното, сè што научиле веднаш им го остава умот. Несомнено, таквата инстанца ќе биде фрустрирачка во огромна мера. Сепак, се чини дека многу повеќе луѓе доживуваат такво нешто отколку што инаку би се очекувало. Плус, кога луѓето играат игра на зарове во мрежно опкружување, истиот ефект не се манифестира на приближно толку очигледен начин. Иако луѓето пријавуваат неколку нервози, се чини дека тие се чувствуваат многу порелаксирано кога играат на интернет воопшто.